YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de köklü değişiklik
Eski Adalet Bakanı Bozdağ'ı Cumhurbaşkanı'na danışman olarak göndermeye hazırlanan AK Parti'de grup başkanvekilliği için ise Kubat, Bilgiç, Tunç ve Turan'ın isimleri geçiyor
AK Parti'de köklü değişiklik
02 Temmuz 2015 / 11:34 Güncelleme: 02 Temmuz 2015 / 11:39

Önümüzdeki günlerde tüm enerjisini hükümet kurma çalışmalarına ayıracak olan AK Parti'de grup ve parti vitrini değişikliği için de düğmeye basıldı.

Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a danışman olacağı, grup yönetiminde de köklü değişiklik planlandığı bildirildi.

Anayasa gereği yeni hükümeti kurma sürecine ilişkin 45 günlük süre TBMM Başkanlık Divanı'nın kurulması ile başlayacak. Partiler önümüzdeki günlerde hızla Divan'da görev alan TBMM Başkanvekili, idare amiri ve katip üyelerini belirleyecek. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde AK Parti de başkanvekili ve idare amiri seçimi yapacak.

AK Parti kulislerine göre TBMM başkanvekilliğinin en güçlü adayı halen bu görevi yürüten Ayşenur Bahçekapılı. İdare amirliği için de Salim Uslu konuşuluyor.

Katip üyelikler için ise genç isimlerin tercih edileceği belirtiliyor. AK Parti grup başkanvekilleri ise ne zaman seçeceği konusunda net bir karar vermedi. Seçimin ekim ayına kalması ihtimali de bulunuyor ancak şimdiden kulislerde kimlerin gidip geleceği konuşuluyor. Naci Bostancı, Ahmet Aydın ve Belma Satır'ın yerine yeni isimlerin gelmesi bekleniyor. Mahir Ünal ise en kıdemli grup başkanvekili olarak yoluna devam edecek.

AK Parti'nin grup başkanvekili sayısı dörde düştü. Ünal'ın yanı sıra İstanbul Milletvekili Doğan Kubat, Isparta Milletvekili Süreyya Bilgiç, Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan'ın isimleri geçiyor. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a danışman oluyor.

Bozdağ, danışman olmak için AK Parti MKYK üyeliğinden de istifa etmeye hazırlanıyor. Üç dönem kuralına takılıp listelerde yer alamayan AK Parti eski Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "parlamento ile ilişkilerden sorumlu" danışman oldu. Elitaş'ın, AK Parti grubunda da bir odasının olacağı konuşuluyor. 

 

SABAH

nerede
 // bilge
kadın yok mu kadın. hani nerde kadın aday. kadın aday istiyoruz. yeter ki kadın olsun. eşitlik adalet pozitif ayrımcılık istiyoruz. çöpten olsun ama kadın olsun istiyoruz....
21 Temmuz 2015 Salı 12:24
 // Saffet Tezer çanakkale
İl e ve ilçelerede çeki düzen verildi mi bu iş tamam dır öze dönme zamanı çanakkale...
03 Temmuz 2015 02:35
 // ahmet
İşte budur rabbim hayırlısını versin. Cümlemize sağlıkla , sevgiyle ve huzurla allah ömür verdikçe yaşayacağımız güne ve kabirdede ahirettede rabbim pişman eylemesin. Amin...
02 Temmuz 2015 20:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler