YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de jet istifa!
Türkiye İşçi Partisi (TİP) kurucularından Ümit Kaftancıoğlu'nun kızı Pınar Kaftancıoğlu AK Parti'den meclis üyesi seçildi, mazbatasını aldı ve partisinden istifa etti.
AK Parti'de jet istifa!
05 Nisan 2014 / 18:23 Güncelleme: 05 Nisan 2014 / 18:31

Yerel seçim sonrası AK Parti’den jet istifa yaşandı. Radikal'de yer alan habere göre; Türkiye İşçi Partisi (TİP) kurucularından olan ve 1980 yılında öldürülen gazeteci Ümit Kaftancıoğlu’nun kızı Pınar Kaftancıoğlu 30 Mart’ta Aydın Nazilli’den belediye meclis üyesi seçildi ancak Kaftancıoğlu’nun AK Parti macerası kısa sürdü. Listenin üçüncü sırasından girdiği seçimi kazanan Kaftancıoğlu mazbatasını aldığı gün partisinden istifa etti.

Kaftancıoğlu bu jet ayrılışıyla siyasi tarihin en hızlı istifalarından birine imza attı. Kaftancıoğlu, Belediye Meclis Üyeliği görevini bağımsız olarak sürdürecek. AK Parti, Türkiye genelindeki başarıyı Aydın ve Nazilli’de yakalayamadı. Nazilli’deki sonuçların ardından 21 kişilik İlçe Yönetim Kurulu üyeleri istifalarını sunmuştu.

Suikast sonucu ölen eski TİP’li Kaftancıoğlu’nun kızı olan Pınar Kaftancıoğlu, 20 yıla yakın süredir yaşadığı Nazilli’de kurduğu, “İpek Hanım'ın Çiftliği” ile ülke çapında şöhret kazandı.

Doğal ürünler yetiştiren çiftliğinde 100 civarında insan çalıştıran Kaftancıoğlu, “Hanım Ağa” olarak anılıyor. Kaftancıoğlu, küçük kızı, “İpek”e doğal ürünler yedirmek amacıyla kurduğu çiftliğinde yetiştirdiği ürünleri ülke geneline satış yapan işletme haline getirdi.

08:11
 // erdal san
gaspci oylari gasp etti gidiyor. siyasal hirsiz kahpece...
06 Nisan 2014 08:11
07:37
 // erdal
sol budur iste özünde ihanet vardir alcaklik vardir. camur vardir. onu ónerende simdi ahmaklik yaptigini anlamistir. ertugrul günay örnegi varken hala ayni hata....
06 Nisan 2014 07:37
22:49
 // Ahmet
Ben buyum işte demiş. Kimse saygı göstermeyecektir....
05 Nisan 2014 22:49
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler