YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de istifalar devam ediyor...
AK Parti'de istifalar devam ediyor...
10 Haziran 2014 23:18
AK Parti Bitlis İl Başkanı Fatih Kadirioğlu, genel merkezlerinin yaptığı revizyon nedeniyle 5 ilçe başkanının yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa ettiğini bildirdi.

Hizan, Mutki, Güroymak, Ahlat ve Adilcevaz ilçe teşkilatlarının başkan ve yönetiminin istifa dilekçelerini il başkanlığına sunduğunu bildiren Kadirioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti genel merkezinin Türkiye genelinde yaptığı revizyon nedeniyle söz konusu ilçe teşkilatlarının istifasının istendiğini söyledi.

Adilcevaz'da başkanlık değişimi olmayacağını ancak yeni bir yönetimin kurulacağını ifade eden Kadirioğlu, "Diğer yerlerde ise bir değişim, revizyon yapılacak. İlçe başkanları yönetimiyle birlikte istifalarını sundu. Aday adayları ilçe başkanlıkları için müracaatlara başladılar. İlde koordinatör milletvekilimiz başkanlığında bir mülakat yapılacak. Sonra da başkan adayları seçilecek. 3 aday Ankara'ya çağrılacak ve genel merkezdeki mülakatların ardından ilçe teşkilatlarıyla ilgili nihai karar verilecek" dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler