YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de ibre yeniden değişti
Meclis Başkanının kim olacağını bugün belli olacak. Kulisler ise kaynıyor: “AK Parti, başkanlığı bırakmayacak. Kasımda erken seçim olur.”
AK Parti'de ibre yeniden değişti
01 Temmuz 2015 / 08:51 Güncelleme: 01 Temmuz 2015 / 08:52

Türkiye, Meclis Başkanlığı seçiminin ardından partiler arasında koalisyon görüşmelerinin başlamasını beklerken, AK Parti kulislerinde “ibrenin erken seçimden yana döndüğü” konuşuluyor.

Bu iddiaya dair ilk işaretinse, AK Parti’nin, Meclis Başkanlığı seçiminde hiçbir şekilde kendi adayı dışındaki bir ismi desteklemeyeceğini açıklaması olduğu belirtiliyor.

CHP İLE KOALİSYON ZOR OLUR

AK Parti kulislerinde CHP ile koalisyon konusunda, “Güvenoyu almak için 18 vekilimiz eksik. Bunun için 8 bakanlık vermeyiz. CHP’de çok parçalı yapı var. Koalisyon zor olur. Kurulsa da dağılır” değerlendirmelerinin yapıldığı ifade ediliyor.

MHP'NİN TAVRI BELLİ

MHP ile olası koalisyon için de, “MHP’nin Cumhurbaşkanı ile ilgili tavrı belli. Cumhurbaşkanı’mızı pazarlık konusu yapmayız” denildiği belirtiliyor.

HDP DİLE DAHİ GETİRİLMİYOR

HDP ile koalisyon seçeneği ise AK Parti kulislerinde neredeyse hiç dile getirilmiyor.

YAŞ SONRASINA KALACAK

Öte yandan “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 3-5 Ağustos arasında yapılacak Yüksek Askeri Şûra’ya (YAŞ) mevcut hükümetle girmek istediği, bu nedenle hükümet kurma görevini, sürecin tamamlanması YAŞ sonrasına kalacak şekilde vereceği” de kulislerde dile getirilen iddialar arasında.

 

HABERTÜRK

............
 // yunus
Muhalefet ve muhalefeti destekleyen medyamız neden seçim istemiyor.Ülkeyi çok sevdiklerinden mi kazanamayacak olmalarındanmı?...
01 Temmuz 2015 Çarşamba 11:38
//
 // Kara Murat
Bu millete güvenip tekrar seçime gitmeyin yolda kalmaktan beter olursunuz,yada bunu göze alarak yola çıkın!!...
01 Temmuz 2015 Çarşamba 10:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler