YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de deprem! 100 partilinin istifası istendi
AK Parti'den, darbe girişiminin ardından Ağustos ayı başında teşkilatlara gönderilen genelge ile teşkilatlardaki ve belediyelerdeki FETÖ üyelerinin hızla temizlenmesi talimatı verildi.
AK Parti'de deprem! 100 partilinin istifası istendi
27 Eylül 2016 / 12:00 Güncelleme: 27 Eylül 2016 / 15:42

Teşkilatlardaki temizlik çalışması ise bu genelgeden önce başlatıldı. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı il, ilçe teşkilatları ile belediye başkan ve meclis üyelerine ilişkin gözlemlerin paylaşılmasını istedi. 

‘Güçlü şüphe, şüphe ve zayıf şüphe’ kriterleri doğrultusunda ağustos ayı başında teşkilatlardan raporlar alındı. Bu raporlar doğrultusunda 3 kriter içinde toplam 519 kişinin FETÖ ile ilgili olduğu belirlendi. 

Yerel yönetimler, kadın kolları ve gençlik kolları ana kademeleri ile belirlen isimler üzerinde detaylı bir çalışma daha yapıldı. Kişilerin bankalar, dernekler, sendikalar gibi kurum / kuruluşlarla ilişkileri sorgulandı.

Bunun sonucunda da çeşitli görevlerde bulunan 100 ismin istifası istendi. Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, titiz bir çalışma yaptıklarını belirterek, “Siyaset yapıyoruz, iftiralar, doğru olmayan bilgiler, mesaj atılabiliyor. 

Her gelen bilgiyi doğru kabul etmiyoruz. Ama çöpe de atmak istemiyoruz. FETÖ ile aktif çalışan hiçbir kimseyi barındırmayız. AK Parti içinde FETÖ’cü var sözüne kimse inanmasın” dedi.

Ataş ayrıca AK Parti içinde FETÖ temizliğinin çok daha önce başladığını söyledi. Ataş, 2014’de il ve ilçe kongreleriyle yapılan yönetim değişikliklerini, bazı teşkilatlardaki görevden almaları ve geride kalan iki seçim dönemini de temizlik dönemleri olarak belirtti.

Hizmetlerini unutmayalım
 // Rasim DUMAN
Devletimizin, milletimizin ve ülkemizin mâruz kaldığı nice türbülanslarda cesâret ve dirâyet göstermiş olan bir insanı, şimdi durup dururken incitmeyelim. Onun istikamet ve hedefinin de, Reisimiz'inkinden farklı olmadığını biliyoruz. Arada sâdece hedefe varmakta tâkip edilecek usûl ve metod farklılığı vardı. Kırgınlıkları büyütmeyelim. Bu kıymetli insanın FETÖ'cü olduğuna da ihtimâl vermiyorum ; hele 15/16 Temmuz'u yaşadıktan sonra, asla......
27 Eylül 2016 Salı 21:39
 // Fatıma
Halime gözüpek kardeşim aklışaş gözuyaş imam BÜLENT ARINÇ mı sahi ortalıkta kendisini gören varmı yoksa tekrar cübbesini giyip darbecilerimi savunuyor...
27 Eylül 2016 20:25
başka isteğiniz...
 // yorumKritik
Kolay lokma haline gelsin diye mi......
27 Eylül 2016 Salı 18:32
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler