YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de beklenen istifa geldi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen belediye başkanları arasında bulunan Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa ettiğini açıkladı.
AK Parti'de beklenen istifa geldi!
23 Ekim 2017 / 16:38 Güncelleme: 23 Ekim 2017 / 17:04

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe  Bursa'daki 'Kaplıkaya Hacıvat Deresi Islahı ve Bağlaraltı Siteler Köprüsü'nün açılışında konuşma yaptı. Açılışı töreni sonrası gazetecilerin karşısına çıktı  "Bugüne kadar sürdürdüğümüz kavga değil hizmet ilkesini sonuna kadar sürdüreceğiz, parti liderimiz ile ters düşmeyeceğiz. Bu şartlarda Bursa'mıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum." diyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Altepe konuşmasında şunları söyledi;

"Son günlerdeki gelişmeler Bursa'nın değil Türkiye'nin gündemi oldu. Şu anda da görüldüğü gibi çok sevdiğimiz Bursa'ya hizmet etmek, dert ve sıkıntılarını çözmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bunu yaparken de herkese eşit davranmaya çalışıyoruz. Kim olursa olsun Bursalı hemşehrilerimiz arasında da ayrım yapmaya gayret gösteriyoruz. Kimseye menfaat ve haksız kazanç temin ettirmedik. Aynı amaçla bizler de herhangi bir dedikoduya vesile olmaması amacıyla tüm iş yerlerimi kapattım. Sadece Bursa Belediye Başkanı olarak hizmeti sürdürdüm. Herkesle el ele çalıştık. Bursa halkı karşısında güven puanımız hiç düşmedi.

PARTİ LİDERİMİZLE TERS DÜŞMEYECEĞİZ

Son günlerde özellikle bizim için çok değerli olan AK Parti'nin yönetimi tarafından başlatılan reform adı altında bir eylem başlatıldı. Bursa da bu uygulamanın içinde yer alıyor. Bizim 39 yıl süren siyaset hayatımız var. Böyle bir teşkilat terbiyesi olan, ömrünü davaya adamış biri olarak, 24 yıldır belediye görevlerinde hep hizmet konusunda adımlar attık. Bu yolda kavgadan yana hiç olmadım. Kent kültürünü de en güzel şekilde ortaya koyduk. Bugüne kadar sürdürdüğümüz kavga değil hizmet ilkesini sonuna kadar sürdüreceğiz, parti liderimiz ile ters düşmeyeceğiz. 

BUGÜN İTİBARİ İLE İSTİFA EDİYORUM

Bu şartlarda Bursa'mıza hizmet imkanının kalmadığı ortadadır. Bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.Alnımız ak, başımızda dik. Özellikle bizi değerli oylarıyla seçen partili veya partisiz bizden hizmet bekleyen tüm Bursalı hemşerilerimin anlayışla karşılayacağını biliyorum "

DAHA ÖNCE 3 BAŞKAN İSTİFASINI AÇIKLAMIŞTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Düzce Belediye Başkanı, Mehmet Keleş ve Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan istifalarını açıklamıştı. 

'İŞİMİZE DEVAM EDİYORUZ' DEMİŞTİ

Bosna Hersek'teki törenlere katıldıktan sonra geçen cuma günü Türkiye'ye gelen Recep Altepe, Atatürk Havalimanı'nda istifası ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim böyle bir şeyim yok. Görevimiz belli, işimiz belli. İşimize devam ediyoruz. Bursa'ya dönüyorum. İnşallah görev devam edecek. Şu anda açıklanacak bir şey yok. Görevimin başındayım" demişti.

 // İhsan yerhan
Sayın Hüseyin bey başkanlık seçiminde oyum yine ak parti ye ama belediye seçimlerinde zor, Bir seçmen olarak benim başkanların neden istifa ettirildi bilmem lazım,...
24 Ekim 2017 00:18
 // KONYALI HÜSEYİN KARADAĞ
Sayın ihsan yerhan kardeş Ak parti bir dava partisidir.Eğer ALTEPE gitti diye senin için ak parti bitmiş ise sen daha bu davayı anlamamışsın.Zaaten bu dava öyle çürük konvgoyla menzile ulaşamaz.Yolun açık olsun.İstediğin yere gidebilirsin.CHPye kadar yolun var....
23 Ekim 2017 21:55
çok şükür
 // Yaşar
kendisini öve öve gitti. Ayrıca elbette bir çok hizmeti oldu, ama fakat lakin YAŞLI İNSANLARA yönelik bir hizmeti yoktur. var diyenler yazsın bizde bilelim. çok şükür gitti ve Bursa Akparti ve ben kurtulduk. inşallah bunun yaptığı betonları yeni seçilecek olan kaldırır. çok iyi oldu....
23 Ekim 2017 19:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler