YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de 519 kişinin FETÖ bağlantısı tespit edildi
AK Parti, teşkilatlara FETÖ ile etkin mücadele konusunda neler yapılması gerektiğini anlattı. FETÖ ile etkin mücadele yapılması istenirken, hiçbir delilin ve belgenin üzerinin örtülmemesi istendi.
AK Parti'de 519 kişinin FETÖ bağlantısı tespit edildi
02 Ekim 2016 / 07:16 Güncelleme: 02 Ekim 2016 / 12:01

AK Parti'de önceki gün Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

81 ilden gelen siyasi ve hukuki işlerden sorumlu il başkanlarına, 15 Temmuz darbe girişiminde ve sonraki süreçte FETÖ ile mücadelede neler yaptıkları soruldu.

Toplantıda, 17-25 Aralık darbe girişiminin ardından AK Parti'de büyük FETÖ temizliği yapıldığı ancak buna rağmen gözden kaçanların olabileceği belirtilerek, çalışmalar yapılırken bunların dikkate alınması istendi.

519 KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Toplantıda, FETÖ ile mücadelede etkili soruşturma yapılması, hiçbir delilin, belgenin karartılmaması ve bunların yetkili makamlara bildirilmesi istendi.

Yetkili kişinin işin içinden çıkamadığı ya da gereğini yapmadığı durumlarda ise Başbakan Binali Yıldırım'ı veya AK Parti Genel Merkezi'ni arayarak yardım istenmesi söylendi. Teşkilattan partiyle alakalı sorunları kamuoyu önünde tartışmaktan kaçınmaları da istendi.

AK Parti 15 Temmuz darbe girişiminin ardından illerde komisyonlar kurdu. Bu komisyon raporları Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Mustafa Ataş ve Erol Kaya'dan oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

FETÖ ile ilişkisi tespit edilenler hem ihraç ediliyor hem de yargı makamlarına bildiriliyor. Bugüne kadar yürütülen çalışmalarda, yaklaşık beşte biri il ve ilçe yöneticisi olmak üzere 519 kişinin FETÖ ile bağlantısı tespit edildi.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // cahit
Türkyem tv ye çıkan tek bakan sizsiniz sayın bakanım...
02 Ekim 2016 12:24
Hainler Daha Maaş Alıyor "Gazi Meclisin Milli Vekiller!!"
 // Ömer
Bakın ben bunu Allah'ın birliğine ve Muhammed peygamber (a.s.v)in O'nun Resulü olduğuna emin olduğum kadar eminim ki hayati yazıcı bu komisyonda ise sonuç bir yere kadardır.O yer ise sadece Hainlerin mensuplarına, ne kadar güçlü olduklarını ve zaferin kendileri için kaçınılmaz olduğuna inandırma için en güzel Fırsat olacaktır.Sn.Erdoğan'ın ta baştan beri iddia ettiğimiz gibi MÜCADELEDE YALNIZ bıraklıp bir şekilde etkisizleştirmeyi zamana yaymaktalar. Ağalar duruken marabaya vurmayın beyler!...
02 Ekim 2016 Pazar 08:23
 // Fatıma
E tamamda sıra baştaki lere ne zaman gelecek sayın SÜLEYMAN ÖZIŞIK feryat ediyor ama kimsenin taktığı yok GÜLDAL MUMCU ,ŞABAN DİŞLİ .KADİR TOPBAŞ ve daha niceleri...... yanlarina kârmı kalacak...
02 Ekim 2016 07:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler