YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti yolsuzlukları örtmek için..."
"AK Parti yolsuzlukları örtmek için..."
13 Ocak 2014 16:47
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, AK Parti'nin, HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanun teklifini, yolsuzluk ve rüşvet gündemini değiştirmek ve bunların üzerini örtmek amacıyla getirdiğini söyledi.

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Loğoğlu, "Yargıyı kontrol altına almak isteyebilirsiniz ama yolsuzluk ve rüşvetin üzerine gidecek hakimler ve savcılar her zaman olacaktır." dedi.

Türkiye-ABD ilişkileri

"Kerry, 'Türkiye'nin içişlerine karışmıyoruz' diyor. Bunu, ABD'nin Paris Büyükelçiliği'nde diyor. Üstelik, Davutoğlu'nu Amerikan bayrağının önüne koyuyor, kendisi Türk bayrağının önünde konuşuyor." diye devam eden Loğoğlu, şunları dile getirdi: "Paris'te Türkiye Büyükelçiliği de var. ABD Dışişleri Bakanı'nın söyleyeceği bir şey varsa bu konuda, bu görüşme Türkiye Büyükelçiliği'nde de olabilirdi. Ama normali, her iki bakan da üçüncü bir ülkede oldukları için daha nötr bir yerde buluşmalarıydı. Sayın Bakan ve Sayın Başbakan, günlerdir ABD'yi, İsrail'i ve bazı batılı ülkelerini, Türkiye'ye komplo yapmakla suçluyorlardı. Ama Sayın Dışişleri Bakanı'nın yüzünden mutluluk akıyordu görüşmede. Demek ki Kerry'nin yaptığı açıklamadan memnun olmuş. O zaman Sayın Davutoğlu ve Başbakan'ın günlerdir savundukları, 'Bunun arkasında dış güçler var' tezi çöküyor."

"Hayrete düştüm"

6 Büyükelçiler Konferansı'nda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasını dinlediğini de anımsatan Loğoğlu, sözlerini, "Sayın Bakan'ın konuşmasını dinlerken hayretten hayrete düştüm. Sayın Bakan demokrasiden, insan onurundan, hesap verilebilirlikten bahsediyor ve '10 yıl içinde, iktidarın bütün bu bağlamlarda, hiçbir objektif ölçü ve olay yoktur ki bunun aksini göstersin' diyor. Hangi ülkede yaşıyor Sayın Bakan? Türkiye'nin gerçeklerinden bu kadar kopuk bir insan olabilir mi?" diye tamamladı.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler