YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti vekillere fahri profesörlük unvanı
Ak Parti vekillere fahri profesörlük unvanı
07 Aralık 2012 22:40
Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e gelen AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ve AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Necati Çetinkaya'ya Kırgızistan Milli Üniversitesi (KMÜ) tarafından fahri profesörlük unvanı verildi.

Kuruluşunun 80'inci yıl dönümünü kutlayan Jusup Balasagın adlı Kırgızistan Milli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İskender İsamidinov, Türk dünyasına verdiği katkılarından dolayı milletvekilleri Mehmet Erdoğan ile Mehmet Necati Çetinkaya'nın fahri profesörlük, Avrasya Kalkınma Platformu Genel Başkanı Hasan Cengiz ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın fahri doktora unvanına layık görüldüğünü bildirdi.
 
Üniversitenin öğretim üyelerinin ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan Erdoğan, ''Bu onur, sempati ve sevgi, benim için emsalsiz bir ifade teşkil ediyor. Gönlüm zaten her zaman Kırgızistan'da idi, Türk dünyasında idi, bundan sonra da bu üniversitede olacak. Size çok teşekkür ediyorum'' dedi.
 
Çetinkaya da Türkler ile Kırgızların kardeş olduğunun altını çizerek, ''Dini bir, dili bir, kültürü bir, damarlarında akan kanı bir, onun için biz sizinle kardeşiz, biz hep bu hasreti çektik. Bugün bu hasreti ve özlemi gideren ve bizi bu unvana layık gören üniversite yönetimine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
 
AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler