YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti ve CHP'li vekiller birbirine girdi
TBMM'de bir kez daha AK Partili ve CHP'li milletvekilleri karşı karşıya geldi. Küfürlerin havada uçuştuğu kavgada milletvekilleri yumruklaştı.
AK Parti ve CHP'li vekiller birbirine girdi
30 Mart 2016 / 09:13 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 09:17

Meclis Genel Kurulu, Sivas'ın Divriği ilçesinde maaşlarını alamayan Demir Çelik işçileri ile ilgili araştırma önerisinin gündeme alınmasıyla ilgili görüşmeler sırasında sert tartışmalara sahne oldu. Dinleyici localarından izleyicilerin tepki göstermesi üzerine AK Parti ve CHP milletvekilleri arasında yumruklaşmaya varan arbede yaşandı.

1-20160330091417.jpg

CHP'nin Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili verdiği önerge, Meclis'te gergin anların yaşanmasına neden oldu.

2-831.jpg

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu ve CHP'li vekiller önergenin AK Parti tarafından reddedildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Sivas Demir Çelik işçilerinin hakları ile ilgili CHP'nin verdiği önerge, AKP'nin oyları ile reddedildi. Sivas'taki işçilerimiz de buradaydı. Onların tepkileri karşında AKP milletvekilleri bizim milletvekillerimizin üzerine yürüdü. Hengamenin nedeni bu. Oy kullanamayacağız herhalde. Burayı da terörize etme ile ilgili şüphelerim var. inşallah öyle olmaz. BU Meclis halkın Meclisi. Böyle bir şey Türkiye'ye yakışmıyor. Bir arsızlık, şımarıklık, kibir var. bunun yanında bir korku da var. AKP pek çok alanda sıkıştı."

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'de yaşanan gerginliğe ilişkin kendi çektiği görüntüleri Twitter adresinden canlı yayınladı. 

3-456.jpg

1
 // 1
burda benim dikkat çekmek istediğim nokta ücretlerini yani haklarını alamayan insanlar aileler o ailelerin çocukları ne durum da ?bunlar ne yaparsa yapsın Vur şunlar birbirlerini demekki konuşarak anlasamiyorlar ama o gariban insanların durumu ne olacak maaşları ne zaman verilecek işin içine şirketler girdi mi bizim vekiller yumruklarini konusturuyorlar şirketi de onemsemiyorum teşvikleri almıştır o kafası rahatsız Partisi ne olursa olsun böyle hassas konu vekiller yumruklaştı diye kapatilmamali...
30 Mart 2016 11:21
Marifetlerini yayınlıyorlar
 // Vatandaş
Partisi ve fikri ne olursa olsun meclisteki küfürlü kavgalarını canlı yayınlayan milletvekilinin bunu yaparak nasıl bir sonuç elde etmeyi amaçladığını anlayamıyorum.

Mantıklı bir şekilde açıklayabilecek varsa beri gelsin!...
30 Mart 2016 Çarşamba 10:13
lafa geldiğinde
 // adem kul
mecliste şiddete karşı cezaları artırdıkça artırıyorsunuz ve kendi vatandaşlarınıza en ağır hapıisleri müstehak görüyorsunuz. adeta 1 kişiye anlık tavırlarından sinirlenip şiddet uygulayanı sanki onu öldürmüş gibi cezalar verilmesine sebep oluyorsunuz. güya şiddete karşısınız. siz kendinize sahip çıkamıyorsunuz. yazıklar olsun sizin gibi şiddetçi vekillere. topluma en kötü örnek sizsiniz. hepinizin cezası kadına karşı şiddetten AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET. çünkü başkalarını galeyana getiriyorsunuz....
30 Mart 2016 Çarşamba 10:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler