YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti ve CHP arasındaki son görüşme sonrası ilk açıklama
AK Parti ve CHP heyetleri, koalisyon görüşmeleri çerçevesinde son istikşafi toplantı, 7 buçuk saatin ardından son buldu.
AK Parti ve CHP arasındaki son görüşme sonrası ilk açıklama
03 Ağustos 2015 / 22:19 Güncelleme: 03 Ağustos 2015 / 22:25

AK Parti ve CHP heyetleri daha önce 24, 28, 30 Temmuz ve 1 Ağustos'ta görüşmüşlerdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, görüşme sonrası değerlendirmelerde bulundu.

''SUNUMU YARIN HAZIRLAYACAĞIZ''

Bakan Çelik'in açıklamasından satır başları:

"İstikşafi görüşme süreci tamamlandı. Süreç boyunca biz yaklaşık 35 saat toplantı yaptık. CHP ile de bu kadar saat toplandık. Toplamda 60 saatten fazla emek verdik bu süreç için. Genel Başkanımıza raporumuzu sunacağız. Genel Başkanımız ve partimizin yetkili kurulları karar verecek. Eğer uzlaşma alanının ortaya çıktığı görülürse görüşme aşamasında geçilecek. Açık bir dilin kullanıldığı ve gerekli nezaketin korunduğu bir süreç yaşandık. Çalışma sağlıklı bir şekilde gerçekleşti. Tüm noktaları hep beraber görmüş olduk. Heyetlerin gösterdiği nezaket için CHP heyetine de teşekkür ediyorum. Çalışmamız bu aşamada tamamlanmıştır. Yarından itibaren hazırız sunum için. Gündemler iki parti arasındaki tartışmalara konu olan başlıklardı.Uzlaşılan alanlar da, uzlaşılamayan alanlar da var. Heyetimiz sonuca karar vermek için kurulmadı."

''SÜREÇ SAYIN DAVUTOĞLU'NUN ALACAĞI KARARA BAĞLI''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Koç'un açıklamasından satır başları şöyle:

"Eğitim sistemini konuştuk. Konuların ağırlığını sizler de tahmin ediyorsunuz. Hükümet kurma ihtiyacının tartışıldığı günlerden geçiyoruz. Bu akşam başlıklarımızı tamamlamış olduk. Genel Başkanımıza rapor olarak görüşmeleri sunuyoruz. Beşinci toplantıyla ilgili yarın raporumuzu sunacağız. İlk gün söylediğimiz temel sorumlulukları bilerek hareket ettik. Bundan sonra Sayın Davutoğlu'nun alacağı karara bağlı. Siyasi görevimizi yerine getirdi."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler