YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti tarihe geçti
Ak Parti tarihe geçti
25 Nisan 2013 13:00
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, ''PKK'nın 'aktivist' ilan edildiği yerde, AKP iktidarı da terör ve terörist karşısında pasifist iktidar olarak tarihe geçmiştir'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin, terör örgütü PKK'lılar için ''PKK aktivisti'' ifadesini kullandığını belirtti.

Yeniçeri, buna karşılık Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun ise ''Bu, PKK'nın terör listesinden çıkarılması ya da çıkarılmamasıyla ilgili değil'' diyerek, konuyu geçiştirdiğini ileri sürdü.

Özcan Yeniçeri, ''PKK'nın aktivist ilan edildiği yerde, AKP iktidarı da terör ve terörist karşısında pasifist iktidar olarak tarihe geçmiştir. PKK meşruiyet kazanırken AKP halk nezdinde giderek meşruiyetini yitirmektedir'' dedi.

Akil insanları eleştiren Yeniçeri, mili devletin resmi ideolojisine ''hayır'' diyenlerden oluşan bu grubun, AK Parti'nin resmi ideolojisine ''evet'' diyen resmi bir aygıt haline geldiğini savundu.

Bir gazetede, ''PKK çekilmeden TSK çekiliyor'' başlığı ile haber yayımlandığını belirten Yeniçeri, ''AKP Hükümeti'nin terör örgütünün talepleri doğrultusunda önce güvenlik güçlerini bölgeden çekmesi her şeyi özetler niteliktedir. Bebek katili Öcalan'a verilen sözler, yapılan gizli mutabakat gereği TSK bölgeden çekiliyor. Bölge fiilen PKK ve milislerinin denetimi altına giriyor. Bu yaklaşımın başka bir anlamı yoktur'' dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İstanbul Taksim'de düzenlenen törenin 2 dakika 24 saniye sürdüğünü belirten Yeniçeri, ''23 Nisan vesilesiyle AKP iktidarı; millet, devlet, bayrak, Türk milleti özürlü bir iktidar olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur'' diye konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler