YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti şehrin nabzını ölçmek için anket yaptırıyor
Ak Parti şehrin nabzını ölçmek için anket yaptırıyor
Ak Parti şehrin nabzını ölçmek için anket yaptırıyor
02 Ocak 2009 / 10:32 Güncelleme: 02 Ocak 2009 / 00:00

kanalahaber.com/Özel Haber


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin Ankara, Gaziantep ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlarını dün açıkladı. Ancak henüz açıklanmayan 7 Büyükşehir belediye başkan adayı daha var. Kanal a'nın edindiği belgilere göre Ak Parti bu büyükşehir belediyeleri ve bazı ilçe belediyeleri için sürpriz adaylar peşinde. İşte o isimler.


Başbakan Erdoğan günlerdir merakla beklenen ismi açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek'i yeniden aday gösterdi.. Başbakan Erdoğan'ın, Ankara'nın yanı sıra Gaziantep ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını da açıklamasının ardından geriye açıklanması beklenen 7 büyükşehir belediye başkan adayı daha kaldı.


Bunların arasında en çok merak edilen illerden biri Adana. Geçtiğimiz dönem Ak Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan ancak daha sonra MHP'ye geçen Aytaç Durak'ın yerine Ak Parti sürpriz bir isim peşinde.


O sürpriz isim tüm Türkiye’nin çok yakından tanıdığı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim. Kanal a haberin edindiği bilgilere göre Ak Parti, Fatih Terim'in adaylığı konusunda şehrin nabzını ölçmek için Adana'da anket yaptırıyor.


Ak Parti'nin İstanbul'da henüz belirlenmeyen ilçe belediyelerinden birine düşündüğü isim de yine yeşil sahalardan. Ak Parti'nin Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür'ü İstanbul'da bir ilçenin belediye başkanlığı için aday göstereceği konuşuluyor. Yine ünlü aktör Ediz Hun da Ak Parti'nin İstanbul'daki ilçeler için düşündüğü sürpriz isimler arasında.


kanalahaber.com

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler