YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti seçim lokaline saldırı: Eski milletvekilinin oğlu öldü
Batman'da AK Parti seçim lokaline silahlı saldırı düzenlendi. AK Parti eski milletvekili Nezir Nasıroğlu'nun oğlu hayatını kaybetti.
AK Parti seçim lokaline saldırı: Eski milletvekilinin oğlu öldü
23 Nisan 2015 / 16:30 Güncelleme: 23 Nisan 2015 / 16:38

Batman'da AK Parti seçim lokaline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda AK Parti eski milletvekili Nezir Nasıroğlu'nun oğlu Abit Nasıroğlu hayatını kaybetti, bir kişi yaralandı.

Saldırıyı gerçekleştiren zanlı ise kaçarken vuruldu. Saldırının alacak-verecek meselesinden çıktığı öne sürülüyor.

AK Parti Batman il Başkanı Diyaeddin Uçar, olayın alacak anlaşmazlığından kaynaklandığını belirtirken, Milletvekili adayı Adile Gürbüz ise, saldırganın kim tarafından vurulduğunu görmediklerini söyledi. 

Salona girip ateş edip kaçtılar 

Turgut Özal Bulvarında Ak Parti Batman il Başkanlığı yakınlarında bulunan Ak Parti seçim lokaline bugün saat 14.20 sıralarında gelen bir kişi, tabanca ile içeride 4-5 el ateş ettikten sonra lokalden hızla kaçtı. Saldırgan, lokalden çıktığı sırada silah ile vuralarak yaralandı. Ancak, kimin ateş ettiği tespit edilemedi.

"Olayın siyasi boyutu yok"

Yaralanan saldırgan Batman Bölge Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Ak Parti Batman il Başkanı Diyaeddin Uçar, olayın alacak konusundaki anlaşmazlıktan kaynaklandığını, siyasi bir boyutu olmadığını savundu.

"Olay neden gerçekleşti bilmiyoruz"

Saldırı sırasında lokalde bulunan Ak Parti Batman 4. sıra Milletvekili adayı Adile Gürbüz ise, şöyle dedi:

"Seçim lokalinde oturduğumuz sırada içeri giren yeşil montlu bir kişi, 4-5 el ateş etti ve hızla lokalden çıktı. Bu sırada nereden ve nasıl ateş edildiğini görmedik ama saldırgan silah ile vuruldu. Olayın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz. Bu olay seçim çalışmalarımı engellemeyecektir. Emniyetin olayın en kısa sürede aydınlatacağına inanıyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler