YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Sanat Komisyonu kuruyor
AK Parti Sanat Komisyonu kuruyor
17 Şubat 2016 09:13
“Sanat Komisyonu” kurmak için harekete geçen AK Parti, kronik problemlere sanatçılarla çözüm arayacak.

AK Parti, “Sanat Komisyonu” oluşturmak için düğmeye bastı.

Heykeltıraşlardan karikatüristlere, müzisyenlerden tiyatroculara kadar farklı sanat türlerinde sorunlara odaklanacak olan komisyonda toplumun sevdiği sanatçıların, terörle mücadeleden, kadın ve töre cinayetlerine kadar meselelerin çözümünde rol üstlenmesi öngörülüyor.

Bu kapsamda, parti yöneticilerinin de bulunacağı komisyonun, Orhan Gencebay’dan Hülya Koçyiğit’e kadar “Akil İnsanlar Heyeti”nde de görev alan isimlerin yanı sıra; halkın yakından izlediği “Polat Alemdar”ı canlandıran Necati Şaşmaz’dan, açıklamalarıyla gündem olan Avşar kızı Hülya Avşar’a kadar sanatçılarla değerlendirmelerde bulunarak bazı meselelerde desteklerini alması bekleniyor.

AK Parti’de “Sanat Komisyonu” oluşturulması çalışmasını, Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile Çiğdem Karaaslan koordine ediyor.

Oluşturulacak komisyon, hem mesleki sorunları ele alacak hem de başta terörle mücadele, töre cinayetleri, kadın cinayetleri olmak üzere, toplumu etkileyen olaylarda sanatçıların etkileyici gücünden yararlanacak.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // isa
Akp haber izlemeyen dinlemeyen ama faceboku kullanan ve elindeki yassı telefonu günün minumum12 saati elinden düşürmeyen oy verirkendesosyal medyadaki paylaşımlara veya yakın çevresindeki güven duyulan saygı duyulan kişi ve akraba tercihletine göre tercih yapan insanlarada ulaşmayı bilmeli...
17 Şubat 2016 09:40
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler