YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ak Parti PKK ve KCK'ya af hazırlığında"
"Ak Parti PKK ve KCK'ya af hazırlığında"
28 Ocak 2013 16:00
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP'nin, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni PKK'nın dengi ve eşiti konumuna düşürdüğünü vurgulayarak, "Af getirecekler ya, 4. Yargı Paketi ile çıkartacaklar ya PKK ve KCK'ya, zemin hazırlıyor" dedi.

 

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. "Başbakan yaptıklarının üstünü örtmek için gürültü çıkartmaya devam ediyor." diyen Vural, şöyle devam etti:
 
"TSK üzerinde yapılan psikolojik harekat karşısında sessiz kalan bu psikolojik harekatı yöneten zihniyet şimdi kalkmış, TSK'nın yedeği yok, diyor. Günaydın. Maalesef terörle mücadele ve TSK'ya karşı psikolojik harekat yapılmış, sindirilmiş, suçlu ve şüpheli konumuna düşürülmüştür. Sonra PKK aklanmış, dağdakiler masum insanlar olarak gösterilmiş, Genelkurmay Başkanları teröristbaşı olarak zindanlara atılırken, İmralı canisinin yanına Başbakan kendi özel temsilcilerini göndermiştir… Komutan kalmamış, diyor… PKK aklanıyor, bunun çabalarını örtmek için kalkmış TSK'yı, PKK'nın dengi ve eşiti konumuna düşürüyor. Zihniyet bu zihniyet. Bu zihniyet PKK ve TSK'yı eşit konuma düşürüyor. Af getirecekler ya, 4. Yargı Paketi ile çıkartacaklar ya  PKK ve KCK'yı, zemin hazırlıyor şimdi… Bu taktiklerle AKP, TSK ile PKK'yı aynı kefeye koyup birini diğeri ile dengeleme gayretine girmiştir. Tablo maalesef budur."
 
 
CHA
Etiketler: , ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler