YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti, Ordu'yu kadına emanet ediyor
AK Parti, Ordu'yu kadına emanet ediyor
AK Parti, Ordu'yu kadına emanet ediyor
19 Aralık 2008 / 11:15 Güncelleme: 19 Aralık 2008 / 00:00

AK Parti'nin merakla beklenen kadın belediye başkan adayı belli oldu.  Sır gibi saklanan bu isim Karadeniz'den.  AK Parti, DSP'li belediyenin elindeki Ordu'yu kadın adaya teslim edecek. 


ANAP belediyeleri döneminde başkan yardımcılığı da yapan Ayşe Bahar Çebi'nin AK Parti'nin Ordu adayı olması kesinleşti. ODTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun olan 43 yaşındaki Çebi'nin adaylığını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor


DSP'nin elinde olan Ordu Belediye Başkanlığı için Ayşe Bahar Çebi'yi düşünen AK Parti, CHP'nin "kalesi" olarak görülen Ankara'nın Çankaya İlçesi için ünlü bir kadın siyasetçiye teklif götürdü. CHP'nin efsane Genel Sekreteri Kasım Gülek'in kızı Tayyibe Gülek'e teklif götüren AK Parti, olumlu cevap alması halinde Gülek'i aday gösterecek. Merhum Bülent Ecevit'in Başbakanlığı döneminde Devlet Bakanlığı yapan Gülek, halen DSP'de genel başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.


A. BAHAR ÇEBİ KİMDİR?
İlk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde, yüksek öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) gerçekleştiren Çebi, 1994-2004 yılları arasında Ordu Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu süre içinde Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongre delegesi seçilen, Avrupa Birliği Bölgeler Meclisi'nde Türkiye'yi temsil eden Çebi, savaş sonrası Makedonya ve Kosova'da gözlemci olarak bulundu. Türkiye ile Japonya arasında devam eden işbirliği kapsamında 'JİCA Hareket Planı Ödülü' de alan Çebi, Birleşmiş Milletler ve Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen konferanslara konuşmacı ve yönetmen olarak katıldı. Çebi ayrıca, Ordu Üniversitesi'nde 'Konuşma ve İkna Kabiliyeti', 'Kalite Güvence ve Standardizasyon' konularında dersler verdi. Birçok sivil toplum kuruluşlarında yönetici ve başkanlık yapan ve çok iyi derecede İngilizce konuşan Çebi, evli ve bir çocuk annesi.


ÖZEL HABER / (KANALAHABER.COM)
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler