YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti önünde hareketli dakikalar!
Başkent’te polisi arayarak, AK Parti Genel Merkez binası önünde eylem yapacağını ihbar eden bir kişi, polisleri alarma geçirdi. Gözaltına alınan şahsın, "Ben Adana’dan buraya boş gelmem" demesi dikkat çekti.
AK Parti önünde hareketli dakikalar!
28 Kasım 2013 / 12:01 Güncelleme: 28 Kasım 2013 / 12:57

Başbakanlık Vekâletler Caddesi girişinde geçen hafta cam macunu ve kablo ile bomba süsü verip eylem yapan Tuğrul B.’nin ardından benzer bir olay da AK Parti Genel Merkezi yakınında yaşandı.

Siyah montlu, açık renkli pantolonlu, kahverengi ayakkabılı Hikmet U. isimli şahsın parti binasında eylem yapacağı bilgisini alan Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri alarma geçti.

Polis telsizinden yapılan anonsta, Başbakanlık önünde yapılan eylemin bir benzerinin yapılacağı, dikkatli olunması ve şahsın görüldüğünde merkeze bilgi verilmesi istendi. Karakol, Asayiş, Terörle Mücadele Ekipleri (TEM) ve Bomba İmha Uzmanları bölgeye sevk edildi.

Söz konusu şahıs, parti binası karşısındaki sokakta görüldü. Karakol ekipleri şahsın üzerinde arama yaptı. Yapılan aramada şahsın üzerinden evlilik cüzdanı ile sarı bir dosya çıktı. Ak Parti’ye geldiğini ve muhatap bulamadığını söyleyen Hikmet U., "Adana’dan buraya da boş gelmem. Benim ciddi sorunlarım, sıkıntılarım var. Ben bir tane devletten muhatap bulamayacak mıyım?” şeklinde konuştu. Şahıs daha sonra gözaltına alınarak, karakola götürüldü.

Bomba uzmanları ve sevk edilen polislerin yaşadığı panik kameralara yansıdı. Parti genel merkez binası önünde de yoğun güvenlik önlemleri alınması dikkat çekti.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler