YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti o ilde seçimin iptalini istedi
AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Koçal, seçimin iptali istemiyle YSK'ya başvurdu.
Ak Parti o ilde seçimin iptalini istedi
07 Nisan 2014 / 20:30 Güncelleme: 07 Nisan 2014 / 20:13

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal, Yüksek Seçim Kurulu'na dilekçe verdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yerel seçimin ardından belediye başkanlığını 1 oy farkla kazandığını belirten Koçal, ancak daha sonra İlçe Seçim Kurulu'na yapılan itiraz sonucunda seçimi 6 oy farkla CHP'nin önde tamamladığını belirtti.

Bunun ardından İl Seçim Kurulu'na geçersiz sayılan oyların açılması için talepte bulunduklarını ve bu talebin reddedildiğini bildiren Koçal, İl Seçim Kurulu'nun kararına itiraz ettiklerini aktardı.

Koçal, seçmen olmaması gerekenlere oy kullandırıldığını da tespit ettiklerini ve bununla ilgili de "Tam hukuksuzluk" gerekçesiyle iptal istemli başvuru yaptıklarını söyledi.

Yalova'da 12 sandık kurulu başkanı ve üyesinin, 2 askerin ve 27 özürlü vatandaşın kullanmaması gerektiği halde oy kullandığını tespit ettiklerine değinen Koçal, "Bu, bir organizasyondu, bunu tespit ettik" dedi.

Yakup Koçal, bir soru üzerine, YSK'dan sonuç alınamazsa Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunmayacaklarını kaydetti.

 

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler