YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti MYK'sı kritik karar için toplanacak
AK Parti MYK'sı kritik karar için toplanacak
12 Ağustos 2015 12:00
Başbakan Davutoğlu, hafta başında Kılıçdaroğlu ile yaptığı koalisyon görüşmesine ilişkin süreci AK Parti MYK'sında değerlendirecek.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında hafta başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin detaylarını partisinin bugün yapılacak Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) değerlendirecek.

Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezinde saat 14.00'te yapılacak toplantıda, heyetlerin istikşafi toplantıların ardından Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin bilgileri partisinin MYK üyeleri ile ele alacak.
Hükümet kurma sürecinde CHP ile yürütülen görüşmeler kapsamında perşembe günü Kılıçdaroğlu ile yeniden bir araya gelecek olan Davutoğlu, MYK toplantısında koalisyon görüşmelerinde müzakere edilen konulara ilişkin yürütme kurulu üyelerinin de fikir ve değerlendirmesini alacak. Dış politika, ekonomi, yeni anayasa, eğitim gibi konular koalisyon görüşmelerinde iki liderin de temel anlamda üzerinde müzakere ettiği başlıklar arasında yer alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, dün partisinin MYK üyelerine AK Parti ile yapılan hükümet kurma çalışmaları hakkında bilgi vermişti.

CHP'nin MYK toplantısında "CHP Merkez Yönetim Kurulu, Türkiye’nin derin ve yakıcı sorunlarının çözümü amacıyla, ülkenin yüksek çıkarlarını gözeterek, en az 4 yıl ufku olan, reform odaklı, yüksek profilli, geniş tabana dayanan bir koalisyon hükümeti kurulması yönünde iradesini bir kez daha ortaya koydu. Bu doğrultuda Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na tam yetki verdi" kararı alınmıştı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler