YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti Milli bütünlüğün teminatıdır"
"AK Parti Milli bütünlüğün teminatıdır"
06 Nisan 2014 09:04
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Şarkışla ve Altınyayla ilçelerini ziyaret eden Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz daha sonra Kangal ilçesine geçerek yerel seçimlerde belediye başkanlığına tekrar seçilen Belediye Başkanı Mehmet Öztürk’ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Sivas’a geçerek AK Parti’den 5 yıl aradan sonra tekrar belediye başkanı olan Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti. Burada konuşan Yılmaz,

“ Bir yıldan fazladır hiçbir ailenin ocağına ateş düşmüyor anaların çığlığına ses verildi. İşte bu sese devam mı edilsin yoksa durulsun mu dedi. AK Parti’nin dışında hiç kimse hangi partiye oy verirse versin elini vicdanına koyaraktan versin 0.1 Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Batman’da, Siirt’te, Hakkari’de aldıkları oy. Sıfırın altında bir oy alan muhalefet partinin o ülkeye barış getirebilmesi mümkün mü? O bölgenin halkını anlayabilmesi mümkün mü? Elini uzatsa eline tutan kimse olabilir mi? o bölgedeki insanların taleplerini Ankara’ya aktarılabilmesi mümkün mü? İşte AK Parti milli bütünlüğün teminatıdır ve ülkemizin çimentosunun teminatıdır. Milletimiz bundan dolayı da AK Parti’yi tercih etti. Hiçbir dönemde olmadığı kadar bu dönem adeta milli iradeye karşı bir saldırı yapıldı. İçeriden ve dışarıda bir tezgah kuruldu. Bu tezgahla bu ülkenin yöneticilerin kim olacağına adeta ülke dışından karar verilir haldeydi. İşte 30 Mart’ta verilen oyla yurt dışından kurulan tezgahların boşa çıkartıldığı, tuzakların bu coğrafya da sökmeyeceğini bizim bin yıldır bir arada tutan kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirdiği 30 Mart’ta belirttik.” dedi. Konuşmanın ardından Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a tablo hediye etti.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler