YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AK Parti-MHP görüşüyor' iddiası
Seçimin ardından istişare sürecini sürdüren AK Parti’de, resmi olmayan kanallardan MHP ile koalisyon trafiği yürütülüyor.
'AK Parti-MHP görüşüyor' iddiası
15 Haziran 2015 / 03:41 Güncelleme: 15 Haziran 2015 / 12:45

Her iki parti de karşılıklı olarak nabız yoklarken, alt düzeyde trafiği yürüten isimler parti genel merkezlerini bilgilendiriyor. 4 eski bakanın durumu ve çözüm süreci ile ilgili görüşler karşı tarafa aktarılıyor. Alt düzey temaslarda bakanlıkların nasıl paylaşılacağı ve Meclis Başkanı’nın kim olması gerektiğinin de müzakere edildiği ifade ediliyor. Görüşmelerde koalisyon ihtimalinin yumuşak karnı olarak ise ''çözüm süreci'' gösteriliyor.

"Ön yargı olmadan partilerle görüşeceğim"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta MYK, Bakanlar kurulu, MKYK, il başkanları, belediye başkanları, gençlik ve kadın kolları başkanları ile yaptığı toplantıları, 2 gündür Başbakanlık Resmi Konutu'nda değerlendiriyor. Dar bir ekiple istişarelerden çıkan sonuçlar üzerinde çalışan Davutoğlu, CHP ve MHP'den gelen açıklamaları da takip ediyor. Başbakan Davutoğlu’nun geçen hafta yaptığı toplantılarda, milletin AK Parti’ye öncelikli olarak hükümeti kurma görevini verdiğini belirterek, ''Bu bizim sorumluluğumuz. Bunun için hiçbir önyargı olmadan, partilerle görüşeceğim'' dediği ifade ediliyor.

"Her seçeneğe hazırlıklı olun"

AK Parti’nin koalisyon kurmadaki samimiyeti halka göstereceklerini dile getiren Davutoğlu’nun teşkilatlara, ''Her seçenek masada. Tümüne hazırlıklı olun'' talimatı verdiği kaydediliyor. Başbakan Davutoğlu, bugün seçimlerin ardından ilk Bakanlar Kurulu toplantısını yapacak. Toplantının ana gündemini milletvekili genel seçimleri oluşturacak. Diyarbakır’da HDP mitingi ve İHYA-DER Başkanı’na yönelik saldırılar ile sonrasında çıkan olaylar çerçevesinde bölgedeki son durum da toplantıda değerlendirilecek. Suriye sınırındaki mülteci akını da toplantının gündeminde yer alacak konulardan biri.

 

HABERTÜRK

 // abdul.
Bu kadar hakaretten sonra nasıl yürüyecek bu iş..?...
15 Haziran 2015 11:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler