YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Kuzu’dan, genç çifte güldüren ifade
AK Parti Kuzu’dan, genç çifte güldüren ifade
18 Ekim 2015 16:03
AK Parti milletvekili adayı Burhan Kuzu, AK Parti'li Murat Atbakıcı’nın nikah merasimine katıldı. Nikahın kıyılmasının ardından Kuzu, “Evlilik cüzdanını gelin kızımıza vereceğim, damat da ucundan tutar” demesi salondakileri güldürdü.

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Murat Atbakıcı, Gaziosmanpaşa’daki Grand Go Park Otel’de düzenlenen nikah merasimiyle dünya evine girdi. Merasime, AK Parti 2’inci Bölge Milletvekili Adayı Burhan Kuzu, milletvekili adayları Haydar Ali Yıldız ve Hüseyin Bürge, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal, 2. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Timuçin Oğuz, ilçe teşkilatı ile SKM yönetimi üyeleriyle, çok sayıda partili ve davetliler katıldı.

Protokol üyelerinin yerini almasının ardından salona gelen genç çift, nikah masasına oturdu. Ardından nikahı kıyması için masaya gelen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, genç çiftin şahitliğini yapacak olan Kuzu, Yıldız ve SKM Başkanı Oğuz'u nikah masasına davet etti. Yapılan merasimin ardından Başkan Usta genç çiftin nikahını kıyarak hayatlarında bir ömür boyu mutluluk diledi. Nikahın kıyılmasının ardından Başkan Usta, evlilik cüzdanını Kuzu’ya verdi.

“TÜRK AİLESİ İNANCI VE DUYGUSAL HASSASİYETİYLE AYAKTA KALIYOR”

Burada kısa bir konuşma yapan Kuzu esprili bir şekilde, “Evlilik cüzdanının emin ellerde, anayasa ele geçmiş vaziyette. Burada 30 yıllık tecrübe ile konuşuyorum. Eğer gelin kızımız sesini biraz yükselttiğinde damat susarsa, damat kazanır. Karşılık verilerek hiçbir sonuç alınmaz. Elbette ki karşılıkla muhabbet, saygı ve hoşgörü çok önemlidir. Aile Türk toplumunun temelidir. Mutlak suretle bu aileyi ayakta tutmamız lazım. Dünyada toplumu yıkmak isteyenler önce aileye saldırıyorlar. Çok şükür Türk ailesinin yöresi, inancı ve iyi niyet duygularının hassasiyeti gereği ayakta kalmayı ve direnmeye devam ediyor. Bizim 13 yıldır Cumhurbaşkanımızdan kalma uygulamamız bu evlilik cüzdanlarının gelin hanıma verilmesidir.Gerekçemizde gerektiği zaman çabuk bulmalarıdır. Erkekler biraz dağınık, başka bir şey yok. Dolayısıyla evlilik cüzdanını gelin kızımıza vereceğim, damat da ucundan tutar” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Kuzu, evlilik cüzdanını geline verdiği esnada damadın cüzdanının ucundan tutması üzerine Kuzu'nun damat Atbakıcı’ya, “Çek elini” demesi salonda gülüşmelere neden oldu. Merasimin ardından protokol üyeleri salondan ayrıldı. 

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler