YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti, Kürtçe mevlit okutacak
AK Parti, Kürtçe mevlit okutacak
13 Ağustos 2013 13:54
AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı, AK Parti’nin 12. kuruluş yıl dönümünü Ulu Camii’nde Kürtçe mevlit okutarak kutlayacağını açıkladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığı, AK Parti’nin 12. kuruluş yıl dönümünü Ulu Camii’nde Kürtçe mevlit okutarak kutlayacağını açıkladı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti’nin 12. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla il binasında bir basın açıklaması yaptı. Altaç, 12. kuruluş yıl dönümünü, Ulu Camii’nde ikindi namazını müteakip Kürtçe mevlit okutarak kutlayacaklarını daha sonra il binasında kutlamalara devam edeceklerini söyledi.

AK Parti’nin her alanda birçok proje yaptığını dile getiren Altaç, en büyük projesinin ise çözüm süreci projesi olduğunu kaydetti. Altaç, "12 yıl önce 14 Ağustos 2001 tarihinde partimiz, Başbakanın öncülüğünde ve o dönemin kadroları yani bugün içimizde görev yapan kadrolarla beraber yola çıktılar ve 12 yıldan bu yana da ülkemize hizmet etmekteyiz. Yarın inşallah 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan partimizin 12. kuruluş yıl dönümünü biz kutlayacağız. Bu süre zarfında muhtar bile olamaz denilen kadrolar, ülkeyi şaha kaldırdı. Bu 12 yıllık süre zarfında biz ülke olarak develüasyonlardan, enflasyonlardan, doların bir gece de yüzde 50 prim yaptığı günlerden kurtulduk. Biz bu 12 yılda kardeşliği, huzuru ve birliği tekrar tesis etme anlamında ciddi hamleler gerçekleştirdik.

Yine hükümetimizin iktidara gelmesiyle başlayan ‘yüzyılın projesi’ diye tabir ettiğimiz, 2002’den bu yana yapılan yasal ve anayasal düzenlemelerle çözüme kavuşmak üzere olan ve çözüm süreci olarak değerlendirdiğimiz süreçtir. Biz yarın partimizin 12. kuruluş yıl dönümünü Ulu Camii’nde mevlit okutmak suretiyle başlatacağız. İkindi namazının ardından Kürtçe mevlidimizi okutacağız ardından da akşam il binamızda partimizin kuruluşunu hep beraber kutlayacağız" dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler