YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti kongresine CHP ve MHP'den kimler katıldı?
AK Parti kongresine CHP ve MHP'den kimler katıldı?
12 Eylül 2015 15:15
AK Parti 5'inci Olağan Büyük Kongresi'ne CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel de katıldı. Kongre'ye 29 ülkeden 300 temsilcinin de katıldığı belirtildi.

AK Parti Olağan Büyük Kongresi'ne yabancı konuklar yoğun ilgi gösterdi. Kongreye ayrıca CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel de katıldı.

Ankara Arena Spor Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleşen AK Parti Olağan Büyük Kongresi'ne yabancı konukların da ilgisi yoğun oldu. Ortadoğu ülkelerinden gelen liderler başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden davetliler, siyasi parti temsilcileri AK Parti'nin kongresine katılım davetini kabul ederek Başkent'e geldi.

29 ülkeden 300 temsilci

Kongreye yabancı konuk olarak Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri El Maliki, eski Musul Valisi Esil en-Nuceyfi ile Hamas Lideri Halid Meşal, Azerbaycan Meclis Başkan Vekili Bahar Muradova, ITC Başkanı Erşad Salihi, eski Lübnan Devlet Başkanı Amin Jamayel, KDP Genel Sekreteri Fazıl Mirani de katıldı.

29 ülkeden 300'e yakın temsilci ve farklı ülkelerden siyasi parti lideri de kongreye katıldı.

AK Parti'nin kongresine muhalefet partilerinden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel katıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler