YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'AK Parti kongre yapıyor, bizimkiler direniyor'
'AK Parti kongre yapıyor, bizimkiler direniyor'
07 Mayıs 2016 20:44
Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "22 Mayıs'ta AK Parti kongre yapıyor. 548 imzayı biz topladık, kongreyi AK Parti yapıyor. Bizimkiler direniyor" dedi.

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, MHP Genel Merkezinin olağan üstü kurultay talebine karşı direndiğini ileri sürerek, "22 Mayıs'ta AK Parti kongre yapıyor. 548 imzayı biz topladık, kongreyi AK Parti yapıyor. Bizimkiler direniyor" dedi.

Akşener, kurultay çalışmaları kapsamında İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

Akşener, kurultay sürecinde yaşananları anlatarak, kendilerinin, öyle olmadıkları halde paralel yapıyla bağlantılı gösterildiklerini dile getirdi. 

MHP'nin bir an önce kurultay yapması gerektiğini vurgulayan Akşener, şunları kaydetti:

"22 Mayıs'ta AK Parti kongre yapıyor. 548 imzayı biz topladık kongreyi AK Parti yapıyor. Bizimkiler direniyor. 548 imzanın tamamını yok farz ettiler, 'Bin 100 imza dahi olsa yok hükmündedir' dediler. Gittiler ilçelerden o hakimlere suç işleterek karar aldırdılar, suç işlettiler. 

2011'deki Hukuk Mahkemeleri Usulü Kanunu'na aykırı kararlar aldılar. Neymiş kongreyi engelleyeceklermiş. Bu yürüyüş, bu kutlu yürüyüş bir iktidar yürüyüşüdür. Bu yürüyüş, kurumların darmadağın edildiği bir ortamda siyaseti ve kurumları yeni baştan tanzim etme yürüyüşüdür. 

Bu yürüyüş sadece Meral Akşener'in genel başkanlık yürüyüşü değildir. Onları da buradan bu yürüyüşe davet ediyorum. Oturduğunuz sandalyeleri eskittiniz, oturdunuz üstüne kalkmadınız. 

Kapadınız kapıları ne millete kulak verdiniz ne ülkücülerin sesine kulak verdiniz. Burayı şereflendiren çok değerleri kardeşlerimin huzurunda sizlere sesleniyorum. 

Açın kulaklarınızı, çıkın odalarınızdan, eskitin ayakkabılarınızı, duyun bu sesi, yapın bu sesin gereğini."

MHP'nin olağanüstü kongresinin 15 Mayıs'ta yapılacağına inandığını aktaran Akşener, hukukun üstünlüğüne inandıklarını ve Yargıtaydan çıkacak karara saygı göstereceklerini söyledi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler