YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ak Parti karşıtları dinleniyor, fişleniyor"
"Ak Parti karşıtları dinleniyor, fişleniyor"
13 Haziran 2013 15:16
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Bugün karalama, itibarsızlaştırma, korkutma, sindirme ve teslim alma aracı olarak kullanılan dinlemeler, fişlemeler, izlemeler yarın bumerang gibi sahiplerini de vurur" değerlendirmesini yaptı.

Tekin, yazılı açıklamasında, AK Parti yönetimiyle Türkiye'nin özgürlüklerden ve demokrasiden uzaklaştığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın iktidarı döneminde demokrasi dışı davranış ve uygulamaların birbirini izlediğini savundu.

AK Parti karşıtı herkesin özel hayatına müdahale edildiğini, dinlendiğini, izlendiğini ve fişlendiğini iddia eden Tekin, iktidarın bu uygulamaların bazen asli sahibi bazen de taşeronu olarak kabul edilemez anlayışını sürdürdüğünü ileri sürdü.

Tekin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun nefesinin, yakın çevresinin dinlendiği ve izlendiği bizzat iktidarın itirafıdır ve bu çirkinlik kamuoyu tarafından bilinmektedir. Aynı şekilde,bu dinlemelerin, izlemelerin, fişlemelerin eski-yeni CHP genel başkanları ile siyasetçi, gazeteci, aydın, namuslu, demokrat, fakir, zengin herkesi kapsadığı, namuslu işadamlarının da hedefte olduğu günümüz medyasında yer almaktadır.

Bugün karalama, itibarsızlaştırma, korkutma, sindirme ve teslim alma aracı olarak kullanılan dinlemeler, fişlemeler, izlemeler yarın bumerang gibi sahiplerini de vurur. Kişisel kin ve ihtiraslarını tatmin etmek isteyenleri, zihniyet itibarıyla bir ayağı Hitler'de, bir ayağı Goebbels'de, kafası Mussolini'de olan iktidar sahiplerini,dinleme, fişleme konusunda ustalarına rahmet okutacak çirkinliğe ulaşan ve hatta onları geçen Başbakan’ı hem kınıyor hem de uyarıyorum. "

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler