YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti kampında o film izletilecek
AK Parti kampında o film izletilecek
08 Ocak 2016 11:31
AK Parti’nin Afyon’daki kampı bugün başlıyor. Kampta büyük yankı uyandıran Ertuğrul 1980 filmi de katılımcılara sürpriz olarak izletilecek.

AK Parti'nin Afyonkarahisar kampı bugün toplanıyor. İstişarelerin yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasının ardından başlayacağı kampta, kritik konularda adeta beyin fırtınası yapılacak. Seçimlerden sonra ilk kez yapılan kampta açılışı yarın Başbakan Davutoğlu yapacak.

Ele alınacak başlıklar ise şöyle sıralandı: 

- İçişleri Bakanı Ala, "Terörle Mücadele ve İç Güvenlik" konulu sunum yaparak, bazı ilçelerde sürdürülen operasyonlar hakkında bilgiler verecek. 

- "Dış Politikada Yaşanan Gelişmeler", bir başka oturum başlığı olacak. 

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK

- "Hükümet Programı ve Reformlar" konusunda ise Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'in moderatörlüğünde Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan sunum yapacak. Bu bölümde yeni anayasa ve başkanlık sistemi ele alınacak. 

- Ekonomi yönetiminin de kapsamlı bir sunumu olacak. "Küresel Ekonomi ve Türkiye'deki Gelişmeler" başlıklı oturumda, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in yanı sıra, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilim ve Sanayi Bakanı Fikri Işık ve Çalışma Bakanı Süleyman Soylu değerlendirmelerde bulunacak. 

- Kampın sürprizi ise yarın akşam yapılacak "Ertuğrul 1890" filminin gösterimi olacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler