YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti kadroları neden sorgulanır hale geldi?
AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç ,"15 yılda Türkiye'yi 3 kat büyüten kadrolara haksızlık yapmamakla birlikte; varlık, maddiyat, yetki insanları etkileyebiliyor. Nereden geldiğini unutan, yürüyüşleri değişen adamlardan kurtulmak gereklidir." dedi.
AK Parti kadroları neden sorgulanır hale geldi?
17 Ağustos 2017 / 09:30 Güncelleme: 17 Ağustos 2017 / 09:33

Kanal A'da yayınlanan ve moderatörlüğünü Mehmet Toprak'ın yaptığı A Politik programına katılan AK Parti Milletvekili Ahmet Gündoğdu ve AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başta olmak üzere dile getirdiği AK Parti kadrolarındaki değişim ile ilgili çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundular.

AK Parti Milletvekili Ahmet Gündoğdu'nun değerlendirmelerinden önemli satırbaşları;

ERDOĞAN YOL ARKADAŞI İSTİYOR, ROL ARKADAŞI DEĞİL

Muhalefet partili yöneticiler Cumhurbaşkanımızın teşkilatçılığını ya bilmiyor ya bilerek Cumhurbaşkanı oluşundan sonraya 17-25 Aralık sonrasına ya da 1 Kasım 7 Haziran sonrasına vurgu yaparak cümle kuruyorlar.

Cumhurbaşkanımız neredeyse doğuştan teşkilatçı diyeceğimiz bir lider. Küçücük yaşlarda sivil toplum örgütlerinde başlıyor ve her kademesinde ter akıtarak geliyor. 2001 yılında partimizi kurarken, Erbakan'ın, Özal'ın, Menderes'in yaşadıklarını da adeta bir ders olarak gözünün önüne getirerek teşkilat manifestosunu başlatan bir adam.

Partinin başına yeniden döndükten sonra diyor ki;

1) Metal yorgunluğu var
2) Yorulanlar bıraksın
3) Dava erleriyle devam edelim...

Erdoğan, "Allah bizi bu davayı yüceltme adına bu dava uğruna ter akıtırken bu davanın hakkını vermeyi nasip etsin, bunu yaparken de bana dava arkadaşları olacaklar devam etsin, yol arkadaşı olacaklar devam etsin, rol arkadaşı olacakları istemiyorum" diyor.

ERDOĞAN TEŞKİLATLARDA KİMLERİN NE YAPTIĞINI BİLİYOR

2001 yılından 2014 halkın doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı oluncaya kadar mahalle teşkilatından genel merkez teşkilatına kadar tamamı Erdoğan'ın raporlarıyla, ona gelen bilgilerle, kendisinin görüşmesiyle, sorgulamasıyla, soruşturmasıyla oluşturulan bir AK Parti yapısı var.

2014 cumhurbaşkanı seçildiği tarihten 16 Nisan sonrasında partinin başına geçinceye kadar kurucu genel başkan, bu partinin lideri olarak istişare olarak yapılan her konuda görüşünü ortaya koymuş bir lider.

Genel başkan seçildiği günden beri de bütün teşkilatı didik tarayan bir lider.

Partimizin genel başkanı, kuruluşundaki o manifestoyu ortaya koyan lider o günkü ve o günden 2014 yılına kadar çalıştığı biçimiyle yeniden partinin başında. Ama o, "Ben bu teşkilatlarda kimlerin ne yaptığını biliyorum, yorgun olanlar heyecanlarını kaybedenler yeniden aday olmasın." diyor.

AK Parti Milletvekili Celalettin Güvenç'in değerlendirmelerinden önemli satırbaşları;

AK PARTİ KADROLARI NEDEN SORGULANIYOR?

15 yılda Türkiye'yi 3 kat büyüttükten sonra ne oldu ki çok ciddi bir şekilde değişik adlar adı altında metal yorgunluğu şeklinde ifade edilen kadrolarımızda ki yorgunluklar yanlışlıklar gündemi oluşturdu?

AK Parti yüzyıldır ezilen sömürülen umutları yitirilen kişiliksizleştirilen bir toplumun umudu olarak geldi. Bu ülke IMF'ye 25 milyar dolar borcu olan bir ülke konumundaydı. Halka dayanarak, sandıktan çıkarak bu günlere geldik.

Bu destanı yazan kadrolar Erdoğan'ın önderliğinde milletin desteği ile AK Parti'dir. Peki ne oldu ki bu destanı yazan kadrolar bugün sorgulanıyor? Bir haksızlık daha yapmayalım. AK Parti'nin temelinde de 89'dan beri mahalli idarelere gelen Refah Partili belediyeler vardır. İşin temeli odur.

MEVKİNİN, MALIN, MÜLKÜN YÜRÜYÜŞÜNÜ DEĞİŞTİRDİĞİ ADAMLARDAN KURTULACAKSIN!

AK Parti hareketi ötekilerin hareketiydi, kapitalist üretim tarzının bir karakteri var. Toplumu mutlu etmek için ürettireceksin, tükettireceksin. Kapitalist yapı öyle bir ana geliyor ki insanı mutlu etmek için çok üretelim çok tüketelim derken, insan üretim ve tüketimin aracı haline geliyor öznesi olmuyor.

İnsan bugün batıda üretimle tüketim arasına sıkıştırılmış bir varlık haline geliyor. İnsani özelliklerini yitiriyor. AK Parti 2002'de kurulurken kapitalist üretim tarzının içinde ezilmiş onunla yoğrulmuş kadrolar değildi.

Ama 2002'den beri AK Parti bir yerden ülkeyi zenginleştirirken üretimle tüketimin tam ortasına oturdu iktidar olması sebebiyle.

İşte bu noktada maalesef, varlık, maddiyat, yetki, makam insanları etkiliyor çok açık söylüyorum.

Bugün eğer çocuğun adı konulacaksa, içimizde makamın, mevkinin, malın, mülkün, yürüyüşünü değiştirdiği adamlardan kurtulacaksın. Ben buna inanıyorum.

Ülkeyi büyütürken kapitalist üretim tarzının da üzerine kondun. İşte bu bizi etkiledi, yürüyüşlerimiz değişti, nereden geldiğini unutanlar oldu.

Sorun budur. İktidarın azdırdığı, mevkinin, makamın azdırdığı, fakiri, fukarayı görmeyenlerden, bir takım ayakla oyunlarıyla üstlerde kalmaya çalışanlardan kurtulmak gerekiyor.

Bu da yapılacaktır. Bizim ve milletimizin Cumhurbaşkanımıza inancımız tam. AK Parti kendi içerisinde bu yenilenmeyi yapacaktır.

CHP'NİN HDP VE PKK İLE İŞ BİRLİĞİ YAPMASI ÖTEDEN BERİ BİLİNEN BİR ŞEY

CHP, HDP işbirliği AK Parti, MHP işbirliğinden dolayı olan bir işbirliği değil. Marjinal Türk soluyla ve onların bir versiyonu olan CHP'nin HDP ile PKK ile işbirliği yapması öteden beri bilinen bir şey.

Biz diyoruz ki yerli olun, milli olun, şiddetten terörden uzak durun, söz konusu ülkenin geleceği olursa, milli menfaatler olursa sağcı da olsanız solcu da olsanız bir araya gelelim diyoruz. CHP'nin de HDP'nin de sorunu bu.

 // Mumin ..
Inancli biri olarak Allah Rte omrunu uzatsin.lakin ;partinin tabani rezalet icinde.yandaslik.adam kayirma.memur alimlarindaki haksizliklar.parti teskilatina oncelik verilip devlet kademwlrine kayirmalar.ne Allah a cc.nede bu millete hesab verwmezsiniz.yazik edersiniz.ONCE ADALET...MILLET..DEVLET...Bu millet size bu imkani verdi.15 temmuzda yine verdi..artik verecek biseyimiz kalmadi.sabir tukendi.ve cevrwmdeki bir cok akparti seveni bu sebeplerden oturu oyunu son referandumda kullanmadi.Dikkat.....
17 Ağustos 2017 14:52
 // Mumin ..
İCERDE KOYUN GORUNEN KURTLAR VAR.KAN EMICILER VAR.TESKILATİN BELEDIYE BIRIMLERİNDE YIYICILER VE TUM KURUMLARDAKİ RUSVETCİLERİ TEMIZLEMEDEN .GERCEK AK_parti KIMLIGİNE DONULMEDEN DAHA COK SIKINTILAR VAR.VAR OLACAK.SECIM ZAMANI SIRIN GORUNEN ,HALKIN DERDIYLE ,SIKINTISİYLA DERTLENMEYEN,GOREVINİ KENDI CIKARINA KULLANAN VE HALKINI HOR GOREN TESKİLAT YAPINIZ SIZI BITIRECEK..BIR R.T.E.SEVENI OLARAK,DERHAL TESKILATLARİNİZI DENETLEYİN.BELEDIYE VE KURUMLARİNİZİ DENETLEYİN.SON REFERANDUMU UNUTMAYİN.......
17 Ağustos 2017 14:44
teşkilat
 // ak mücahit
metal yorgunluk yukarıda genel merkez,il yönetimlerinde var..özellikle ankara il teşkilatını iyi irdelesinler...
17 Ağustos 2017 Perşembe 09:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler