YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Kadın Kolları'ndan sert tepki
AK Parti Kadın Kolları'ndan sert tepki
26 Ağustos 2015 20:11
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan, Lazika İslam Emirliği tarafından Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına ilişkin kınama mesajı yayımladı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan, Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına ilişkin kınama mesajı yayımladı. 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Azize Sibel Gönül, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından ortaya atılan, Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a evlilik teklifinde bulunulduğu iddiasına ilişkin kınama mesajı yayımladı.

Milletin, bugüne kadar yaşattığı ahlak, erdem ve iyilik ilkelerinin AK Parti'nin de siyaset yaparken limanı olduğunu belirten Gönül, "İlkeli siyaset sadece partimizin değil tüm partilerin, sadece ülkemizin değil tüm dünyanın ihtiyacıdır. Ortak değerleri tanımayan, yok sayan ve ahlaksızlığı alışkanlık haline getirmiş birtakım oluşum ve kişiler siyasetin iftiralarla, yalan beyanlarla yapılabileceğini düşünüyorlar. Oysa böylesi kişilerin başarılı olamadığı tarihte görülmektedir. Gündemi birkaç gündür meşgul eden Sümeyye Erdoğan'a atılan iftira kamuoyunda geniş tepkilere yol açmıştır. Bu iftira sadece ona değil şahsında insan onuruna atılmıştır. Herkesin düşüncelerini açıklarken ahlak ve nezaket sınırlarında davranmasının öncelikle kendi özsaygısından kaynaklandığı bilinmelidir. Özellikle siyasetçilerin böylesi ucuz hesaplarla sonuç alamayacakları bellidir. Kendi kirli çıkarları için cinsiyetçi yaklaşımlar ortaya koyarak, evrensel değerleri hiçe sayarak bu iftirayı atanları ve destekçilerini bu ülkenin geleceğini inşa eden kadınlar olarak partimiz ve teşkilatlarımız adına kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler