YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti İzmir'de 1 milyon oyu aşmayı hedefliyor
AK Parti İzmir'de 1 milyon oyu aşmayı hedefliyor
05 Ekim 2015 12:10
AK Parti, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı 1. Bölge'den, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ı da 2. Bölge'den aday gösterdiği İzmir'de oyunu 1 milyonun üzerine taşımayı hedefliyor.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, 1 Kasım'daki genel seçimde 1 milyonun üzerinde oy almayı hedefliyor.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Bilal Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım'daki genel seçim çalışmalarını yaklaşık 100 kişilik SKM ekibiyle sürdürdüklerini, adayların programını yaparken diğer yandan da seçmene ulaşabilmek adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlattı.

SKM'nin gece gündüz çalıştığını, bunun milletvekillerinin mazbata alımına kadar süreceğini ifade eden Doğan, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ı 1. Bölge'den, Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar'ı da 2. Bölge'den milletvekili adayı gösterilmesinin güçlerine güç kattığını ifade etti.

Doğan, Binali Yıldırım'ın 30 Mart 2014'deki yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkan adayı olarak 960 bin oy aldığına işaret ederek, "Sayın bakanımız büyükşehir belediye başkan adayıyken 960 bin oy aldı. Şu anda da kendi rekorunu kıracak, milyonun üzerine çıkacak ciddi çalışma içinde, bizler de bu yönde çalışıyoruz, teşkilatlar olarak destek vermeye çalışıyoruz" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler