YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti İstanbul’da zor durumda!
AK Parti İstanbul’da zor durumda!
24 Kasım 2013 14:30
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 'AK Parti'ye teklif yapıyorum. Anket yaptıralım. Ankara’da Büyük Birlik Partisi sempatisi, AK Partinin önündedir' dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “AK Parti'ye teklif yapıyorum. İstanbul’da biz AK Parti'yi destekleyelim Ankara’da da AK Parti, Büyük Birlik Partisini desteklesin. Anket yaptıralım. Ankara’da Büyük Birlik Partisi sempatisi, AK Partinin önündedir” dedi.

BBP lideri Destici, BBP Genel Merkezi’nde düzenlenen MKYK toplantısı öncesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Destici, öğretmenlerin ve okulların problemleri ortada olmasına rağmen bir de kucaklarına nur topu gibi dershaneler problemi ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Dershanelerin bir ihtiyaçtan doğduğuna dikkat çeken Destici, şöyle konuştu:

“Çünkü şu an bile hâla sizin okullarınız arasında bir eşitlik yoksa okullarınız aynı kalitede değilse, bazı bölgelerde kalabalık sınıflar, bazı sınıflarda 20 kişilik sınıflar varsa, özel okullarınız ile devlet okullarınız arasında, fen liseleri ile Anadolu liseleri arasında, düz liseler ile meslek liseleri arasındaki farkı kapatamamışsanız ve bunların üniversiteye geçiş sisteminde de adil bir sistem oluşturamamışsanız, öbür tarafta hala 100 öğrenciden 45’i sigara, 32’si alkol, 9’u uyuşturucu bağımlısı ise demek ki siz bir yerde yanlış yapmışsınız ve yanlış yapmaya devam ediyorsunuz.

Sizin dershanelerden önce yapmanız gereken bu problemlere bir çözüm bulmaktır. Eğitim alanındaki okulların eksik bıraktığı alanları doldurmak ve öğretim alanındaki okulların eksik bıraktığı alanları doldurmak amacıyla dershaneler ortaya çıkmıştır.”

Mart ayında yapılacak yerel seçimler hakkında da açıklamalarda bulunan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şuan iddiayla söylüyorum; Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı göstermesin, Büyük Birlik Partisini desteklesin, Ankara Büyükşehir Belediyesini Büyük Birlik Partisi kazanır. Ben buradan AK Parti'ye teklif yapıyorum. İstanbul’da biz AK Parti'yi destekleyelim, Ankara’da da AK Parti Büyük Birlik Partisi'ni desteklesin ve bu şekilde seçim işbirliğine biz varız. Anket yaptıralım. Ankara’da Büyük Birlik Partisi’nin sempatisi, AK Parti'nin önündedir. Türkiye’nin her tarafında biz buna varız. AK Parti ile de Milliyetçi Hareket Partisi'yle de biz buna varız. Ancak kapalı kapılar arkasında, başka türlü taleplerle bu işlerin olması mümkün değildir. Oylar bölünmesin gibi bir takım propagandalar ile biz kazanamazsak başkaları kazanır propagandaları ile değil. Açık olarak İstanbul’da AKP, Ankara’da BBP, Konya’da AKP, Sivas’ta BBP şeklinde olabilir. Açık olarak teklif yapıyorum AK Parti'ye. Şuan AK Parti İstanbul’da zor durumdadır. Biz İstanbul’u destekleriz ama Ankara’da BBP’nin adayını desteklemek şartıyla. Türkiye’yi birlikte yönetelim.”

Altınok ile görüşmelerimiz devam ediyor"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Destici, "Yerel seçimlerde 3 Büyükşehir’de adaylarınız belli mi?" sorusuna şu cevabı verdi:“Partimizde bu konuyla ilgili bir komisyon oluşturduk. Bu komisyondaki arkadaşlarımız Turgut Altınok ve Mansur Yavaş ile görüşüyor. Turgut Altınok Keçiören Belediyesine şuan adaylığını açıkladı ancak sadece partisini açıklamak kaldı geriye. Komisyonumuz Altınok ile görüşmelere devam ediyor ve büyük bir ihtimalle de tamama ereceğini düşünüyorum.”

Mansur Yavaş ile ilgili görüşmeleri sürdürdüklerini kaydeden Destici, sözlerini şöyle tamamladı: “Yapılan anketlerde Ankaralı seçmenin büyük bir çoğu Mansur Yavaş’ı BBP’den aday görmek istiyor. Ben de Mansur Yavaş’ın Ankaralıların tercihini dikkate alacağını düşünüyorum. Özellikle AK Parti teklifimize evet derse bu konuda Mansur Yavaş’ın da bir şüphe yaşamayacağını ve çok rahat bir şekilde BBP’nin adayı olacağını düşünüyorum. Artık Ankara’nın bir değişime ihtiyacı var. Bu değişiminde ancak BBP yoluyla yapılacağını düşünüyorum.”

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler