YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti inceleme başlattı
AK Parti Grup Yönetim Kurulu, Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş hakkında yazılı ve görsel basında çıkan açıklamaları ile ilgili inceleme başlatılmasını kararlaştırdı.
AK Parti inceleme başlattı
23 Şubat 2010 / 16:14 Güncelleme: 23 Şubat 2010 / 19:04

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş hakkında inceleme başlattıklarını açıkladı.  
 

AK Parti Meclis Grubu, bugün Kahramanmaraş Milletvekili Doğan ve Çorum Milletvekili Aydoğmuş'un durumunu görüşmek üzere olağanüstü toplandı. Toplantının ardından bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bozdağ, AK Parti Meclis Grubu'nun bugün saat 15.30'da olağanüstü toplanarak Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş'un yazılı ve görsel medyada yer alan açıklamaları nedeniyle inceleme başlattığını bildirdi. Bozdağ, bu incelemenin bir hafta süreceğini ve bir hafta sonra Meclis Grup Yönetim Kurulu'nin, iki milletvekilinin Disiplin Kurulu'na sevki veya başka bir işlem yapılıp yapılmayacağı konusunda karar vereceğini açıkladı.  
 

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Doğan, Kahramanmaraş'ta katıldığı bir programda, '40 yıldır onlar bizi fişledi, şimdi de biz onları fişliyoruz' ifadelerini kullanmış, Çorum Milletvekili Aydoğmuş ise, 'Bize karşı çıkan kanı bozukları tahlil etmek gerekir' demiş, iki milletvekilinin açıklamaları muhalefetin sert tepkisine neden olmuştu. İHA
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler