YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti ile CHP o konuda anlaştı
CHP’li Hamzaçebi kurulacak hükümetin güçlü ve 4 yıllık olması yönünde fikir birliği olduğunu belirtti.
AK Parti ile CHP o konuda anlaştı
18 Temmuz 2015 / 11:00 Güncelleme: 18 Temmuz 2015 / 12:11

AK Parti ile CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinde yer alan CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, birinci tur temasların perde arkasını anlattı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği Hamzaçebi, Türkiye’nin hükümetsiz kalmaması yönünde hem AK Parti  hem CHP’nin ortak görüş ifade ettiklerine dikkat çekti.

Hamzaçebi, “Bu sorumluluğu her iki parti hissediyor. Yeni bir hükümet kurmak tabi ki kolay değil. Güven sorununun aşılması gerekiyor. Bu sorunun aşılması için CHP’den Haluk Koç, AK Parti’den Ömer Çelik çalışma yürütecekler. Çalışmanın sonuçlarına göre bir daha iki parti bir araya gelecek bayram sonrasında” dedi.  

AK PARTİ İLE CHP 4 YILDA ANLAŞTI

Kurulacak hükümetin güçlü ve 4 yıllık olması yönünde de fikir birliği yaşandığına dikkat çeken Hamzaçebi, bir seçim hükümeti ya da 1-2 yıllık hükümetlerin Türkiye’ye zarar vereceğini belirtti.
“Seçim doğru bir karar değil. Sorunların ağırlaşmasına neden olur” diyen Hamzaçebi, milletin 7 Haziran’da verdiği kararı beğenmeyip vatandaşa ‘kararını bir daha gözden geçir’ demenin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini aktardı.

Hamzaçebi, “Millet aynı kararı verirse ne yapılacaksa şimdi de o yapılmalıdır. Hayır ben bu kararı beğenmedim sen bu kararını değiştir olmaz. Bu demokrasiye zarar verir. Koalisyonlardan da korkmamak lazım. Koalisyon kötü bir şey değildir. Koalisyon uzlaşma demektir” diye konuştu.  

İNTİHAR
 // NURİ AŞKIN
Bu koalisyon APN'nin sonu olur....
18 Temmuz 2015 Cumartesi 23:04
 // Yılmaz
Kardeşler Allah rasulünün hudeybiye anlaşmasını bir gözden geçirin isterseniz.oradada birçok şahabı efendimizin hoşlanmadığı bir anlaşma yapıldı.fakat anlaşmayı kendileri 3ay içinde bozdu ve akabinde Mekke nin fethi gerçekleşti. Siz müslüman lara güvenin başımızdaki insanlara dua edelim elbet onlar bizden daha iyi bunları düşünüyordur...
18 Temmuz 2015 21:16
Olmaz
 // Hasan
ıntihar ediyorsunuz yapmayın chp ile olmaz ya mhp yada seçim yanlış yaparsınız taban istemiyor chp ile koalisyon....
18 Temmuz 2015 13:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler