YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti: "Hiçbir partiye mecbur değiliz"
AK Parti: "Hiçbir partiye mecbur değiliz"
23 Haziran 2015 07:38
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, koalisyona ilişkin "Biz hiç bir siyasi partiye mecbur değiliz, mahkum değiliz.'' dedi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık,  koalisyona ilişkin "Biz hiç bir siyasi partiye mecbur değiliz, mahkum değiliz. Ne  Milliyetçi Hareket Partisi'ne, ne Cumhuriyet Halk Partisi'ne, ne de HDP'ye. Bizim  bir tek mecbur ve mahkum olduğumuz alan var o da milletimizdir" dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Çalık, burada yaptığı  konuşmada, 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni milletvekillerinden  biri olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinin Malatya'ya ve ülkeye hayırlar getirmesini  temenni ettiğini belirtti.
 
AK Parti olarak seçimlerin ardından, genel merkez ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu ile bütün istişare makamlarını sonuna kadar kullandıklarını ifade eden  Çalık, şöyle konuştu:
 
"Biz hiçbir siyasi partiye mecbur değiliz, mahkum değiliz. Ne  Milliyetçi Hareket Partisi'ne, ne Cumhuriyet Halk Partisi'ne, ne de HDP'ye. Bizim  bir tek mecbur ve mahkum olduğumuz alan var o da milletimizdir. Milliyetçi  Hareket Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi ya da diğer siyasi partilerle koalisyon  görüşmeleri masada. Bütün açıklığıyla her şey milletimizin gözü önünde  konuşulacak ve milletimizin bize yüzde 41 ile vermiş olduğu sorumluluk gereği  iktidar olmanın, koalisyon ortağı olmanın, koalisyonun ana sorumlusu olmanın  üstümüze düşen vazifelerini yerine getireceğiz."
 
 Çalık, muhalefet  partileriyle yapacakları görüşmelerden bir sonuç  alamamaları durumunda muhalefet olmayı kabul ettiklerini dile getirerek, şöyle  devam etti:
 
"Eğer muhalefet partileriyle yapılan görüşmelerde, koalisyon, herhangi  bir iktidar olmazsa, muhalefet olmayı da baş göz üstüne, memnuniyetle 'milletimiz  bize bu görevi verdi' der kabul ederiz. Eğer bunlar da olmazsa, yeniden millete  dönmek, sineyi millete dönmek gerekirse biz buna da varız. Erken seçim dahil  olmak üzere ne gerekiyorsa dün nasıl 'başımızın üstünde milletin yeri var'  diyorsak bugün de aynı şekilde 7 Haziran seçimlerinin başımızın üstünde her daim  yeri var. Demek ki 12 yıllık iktidarımız boyunca yapmış olduğumuz hizmetlere daha  yenilerini eklememiz gerekir, daha fazla çalışmamız gerekir, daha çok çalışmamız  gerekir ve daha fazla alanla irtibata geçmemiz gerekir. 7 Haziran 2015  seçimlerinin sonuçların her alanda okumaya gayret ettik ve okumaya da devam  ediyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler