YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti hattrick yaptı
AK Parti hattrick yaptı
28 Mart 2013 09:10
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''AK Parti hattrick yaptı. Bir; çözüm sürecinde çok başarılı gidiyor, iki; İsrail özür diledi, üç; Standard&Poor's Türkiye'nin notunu BB 'ya yükseltti'' dedi.

Soylu, AK Parti Siyaset Akademisi'nin Konya'da düzenlediği ''Lider Ülke Türkiye; Yerel Yönetimler Programı 2'' eğitimlerine konuşmacı olarak katıldı.

''Vizyon ve Deneyim Paylaşımı'' başlığında yapılan eğitim programında konuşan Soylu, siyasetin güçlü, bilgiye dayalı, bilgi odaklı olması gerektiğini söyledi.
Soylu, siyasetin temel amaçlarından birinin temel değerlerimizin devletin merkezine yerleştirilmesi olması gerektiğini dile getirdi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's tarafından Türkiye'nin uzun vadeli kredi notunun BB'den, BB 'ya yükseltilmesini güzel bir gelişme olarak değerlendiren Soylu, şunları kaydetti:

''AK Parti hattrick yaptı. Bir; çözüm sürecinde çok başarılı gidiyor, iki; İsrail özür diledi, üç; Standard&Poor's Türkiye'nin notunu BB 'ya yükseltti. Hattrick adı da benim lafım değil. Twitter'da dolaşıyordu bu. 'Bu ikisinden sonra hattricke ihtiyaç var' diyorlardı, ben de oradan söyledim. Bu, şu demektir. Türkiye'nin risk birimi biraz daha azalacak. Bu, Türkiye'nin kullandığı dış kredilerin bir şekilde maliyetlerinin önemli ölçüde azalacağı demektir. Bu, bütçemizin faiz giderinin azalacağı anlamına gelmektedir. Türkiye'nin yatırımlarına, alt yapısına ayıracağımız paranın fazlalaşması demektir.''

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler