YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Genel Sekreteri Gül'den Kılıçdaroğlu'na kınama
AK Parti Genel Sekreteri Gül'den Kılıçdaroğlu'na kınama
18 Ocak 2016 19:09
AK Parti Genel Sekreteri Gül, "CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanımız Erdoğan hakkındaki siyasal eleştiriyle bağdaşmayan, utanç verici ifadelerini, fütursuz söylemini kınıyoruz" dedi.

Gül, Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'ndaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ifadeleriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. 

Açıklamasında, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kurultayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki siyasal eleştiriyle bağdaşmayan, utanç verici ifadelerini, fütursuz söylemini kınıyoruz" ifadesini kullanan Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkın iradesiyle seçildiğini, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin "millet iradesine karşı yapılmış bir hakaret" olduğunu kaydetti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, tüm siyasilerin meşruiyetlerini borçlu oldukları halkın oylarıyla cumhurbaşkanlığına seçildiğini ifade eden Gül, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

"Kılıçdaroğlu, kendi vasfını tarif etmiştir. Eğer bir diktatörlük iddiası varsa CHP'nin tarihine bakılması yeterlidir. Çok daha somut görmek istiyorsa aynaya baksın, aydınlanmış olur. 

Bu ifadeler, CHP'de yürütülen siyasetin nasıl bir ahlak zafiyeti, edep yoksunu, seviye kaybı içinde olduğunu göstermektedir. Hakaret ve nefretle siyaset yapmayı alışkanlık haline getirmiş zihniyet aziz milletimizden hiçbir zaman itibar görmemiştir, bundan sonra da görmeyecektir. 

Bir kaset komplosu ile CHP'nin başına gelen Kılıçdaroğlu, kendini namus ve şeref abidesi gibi sunmaktadır ama o makama paralellerin desteğiyle nasıl geldiğini de hatırlatmak isterim. Tek aday olarak katıldığı partisinin Genel Başkan seçimi hariç girdiği tüm seçimleri kaybettiğini hatırlatmak isterim."

CHP'nin siyasi anlayışının, "milletin değerleriyle ve milletin seçtikleriyle kavga etmekten ibaret olduğu"nu savunan Gül, dünyanın demokratik ülkelerinde cumhurbaşkanına hakaretin, en ağır şekilde cezalandırıldığını hatırlattı. 

Gül, açıklamasında, "Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca açılan soruşturma neticesinde hukukun gereğinin yapılacağına inanıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler