YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: "Partilere eşit mesafedeyiz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem: "Partilere eşit mesafedeyiz"
03 Temmuz 2015 01:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Bizim yaklaşımımız belli, bütün partilere eşit mesafedeyiz. Ülkenin içinde bulunduğu şartlar da belli, hükümetin bir an önce kurulması için gereken gayreti göstereceğiz" dedi.

Sivaslı Sanayici ve İş adamları Grubu Derneği tarafından düzenlenen geleneksel iftarda, Sivaslı sanayiciler ve siyasiler ile çok sayıda vatandaş bir araya geldi.

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle'nin ev sahipliğinde düzenlenen yemeğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, modacı Hakan Akkaya da katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelecek hafta Meclis'in toplanacağını hatırlatarak, "Başkanlık Divanı oluştuktan sonra, Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımıza görev verecek ve koalisyon çalışmaları başlayacak" dedi.

Erdem, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun, siyasi partileri dolaşmasının ardından nasıl bir tablo çıkacağının bilinmediğine işaret ederek, "Diğer partilerin yaklaşımı da burada belirleyici olacak. Bizim yaklaşımımız belli, bütün partilere eşit mesafedeyiz. Ülkenin içinde bulunduğu şartlar da belli. Yanı başımızda Yunanistan'ın yaşadıkları var, yine güneyimizdeki gelişmeler var. Dolayısıyla hükümetin bir an önce kurulması için gereken gayreti göstereceğiz. Nasıl bir yapı ortaya çıkacağını zaman gösterecek" diye konuştu.

Erken seçimin de ihtimal dahilinde olduğunu belirten Erdem, "Öncelik koalisyonda ama bütün çalışmalara rağmen koalisyon kurulamazsa Türkiye bu halde bırakılamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Erdem, Sivasspor Kulübü'nün Türkiye için önemli bir marka olduğunu dile getirerek, Sivas'ın yeniden yapılanma çalışmalarına ilişkin ise şunları söyledi:

"İnsanlar hep suya koşuyorlar. Dünyanın her yerinde şehirler, göllerin, nehirlerin ya da denizlerin yanında kurulmuştur. Sivas göç veren illerin başında geliyor ve Kızılırmak gibi önemli bir nehirde Sivas'ın içinden akıyor. Dolayısıyla orada bir park yaparak, barajlar, göller, göletler yaparak orayı Türkiye'nin değil, belki dünyanın en iyi parklarından biri yapabiliriz. Bunun için önce bir projelendirme yapılacak ve peyderpey hayata geçirilecek. Sivas'ı bir cazibe merkezi haline getirecek önemli imkanlardan birini Kızılırmak olarak görüyorum."

Seçimden önce ilgili Bakanlarla konuşularak projelendirme çalışmasının seçim sonrasına bırakıldığının altını çizen Erdem, hükümetin kurulmasının ardından yine ilgili Bakanlarla bir araya gelerek projeyi yeniden konuşacaklarını söyledi.

"Sivas kart" ile Sivaslılara özel hizmet sunulacak

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Sivaslı Sanayici ve İşadamları Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Gülle de etkinlikte yaptığı konuşmada, geleneksel hale gelen iftar yemeği dolayısıyla bütün Sivaslıları bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'de bir ilk olarak hizmete sunulan ve iftar yemeğinde tanıtımı yapılan "Sivas kart" ile ilgili bilgi veren Gülle, Dernek tarafından hayata geçirilen hizmetin, Sivaslı hemşehrilerinin alışverişlerinde, anlaşmalı iş yerlerinde daha avantajlı ürün ve hizmet alımını sağlamak için kurulmuş bir sistem olduğunu söyledi.

Gülle, Sivas kart'ın Türkiye'nin her bölgesinden, her sektörden anlaşmalı üye iş yerlerini çoğaltıp, Sivaslılara daha kaliteli ve daha ucuz alışveriş imkanı sağladığına işaret ederek, "Şu an anlaşma sağladığımız 50'ye yakın firma var. Sivas kart, Sivaslılar arasındaki ticareti yaygınlaştırmak amacı ile hayata geçirilen, Türkiye'ye örnek bir hemşehri dayanışması olan hizmet projesidir" dedi.

Gülle'nin verdiği bilgiye göre, karta sahip olmak isteyen Sivaslılar www.sivaskart.com adresinden form doldurup başvurmaları halinde üyelikleri aktif edilecek. Kart sahibi, belirtilen üye iş yerindeki hizmet alımı sonunda hesap isterken, sadece mobil üye numarasını belirterek telefonuna gelen kodu üye iş yerindeki görevliye iletecek ve özel indirimden yararlanabilecek.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz da projeye ilişkin, "Böyle bir projeye kayıtsız kalamazdık. Biz de mağazalarımızda yaklaşık yüzde 10'luk indirimle elimizden geldiğince projeye destek olacağız" diye konuştu.

 

AA

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler