YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'dan 'af' açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, "Adalet Bakanlığının halihazırda genel veya kısmi bir af çalışması bulunmamaktadır" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay'dan 'af' açıklaması
10 Ağustos 2016 / 21:25 Güncelleme: 10 Ağustos 2016 / 21:31

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, AA muhabirine, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısındaki, "af konusu"na ilişkin ifadelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

BAKANLIĞIN AF ÇALIŞMASI YOK

Aktay, şunları kaydetti:

"Bugün bir milletvekilimize isnat edilen bir haberle ilgili olarak sorulan bir soruya verdiğim cevabın, basında maksadını aşacak şekilde bir 'af açıklaması' olarak verildiği görülmüştür. Bu konuda konuşmama, detaylı bir bilgimin olmadığını söyleyerek başladığım halde, söz konusu edilen haberle ilgili değerlendirmelerimin 'af çalışması' olarak yansıtılması, ifadelerimin maksadıyla bağdaşmamaktadır. 

Doğrusu Adalet Bakanlığının halihazırda genel veya kısmi bir af çalışması bulunmamaktadır."

AKTAY, ŞU AÇIKLAMALARI YAPMIŞTI

Aktay, çalışmaların arasında geçmişe dönük 5 yıllık af çıkacağı konusunun bulunup bulunmadığı sorusu üzerine Aktay, "Adalet Bakanlığı bünyesinde cezaevlerinin durumu, doluluk oranı ve tabi ki ceza ve adalet dengesi, suç ve ceza arasındaki dengeyi, adaleti bozmayacak şekilde birtakım çalışmaların yapılıyor olduğunu biliyoruz. 

Ama bu çalışmalar kısa bir süre içerisinde tamamına erdirilecek ve kamuoyuyla zaten paylaşılacaktır." yanıtını verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler