YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti 'genel af'la  kandırıyor!
AK Parti 'genel af'la kandırıyor!
18 Ağustos 2013 12:17
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, “Mısır’da insanlara gaz bombası atılmasını, öldürülmesini, onlara kurşun sıkılmasını kınıyoruz” dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Ordu’da açıklamalarda bulundu.

İnce, yaptığı konuşmada “Mısır’daki gösterileri hak olarak görenler Türkiye’deki gösterileri terör eylemi olarak gösteremez” diyerek “Mısır’da insanlara gaz bombası atılmasını, öldürülmesini, onlara kurşun sıkılmasını kınıyoruz . Bu uygulamalar bize tanıdık geliyor. Bu uygulamalar gezi parkındaki eziyetin biraz daha sertidir. Gezi Parkından biz bunarlı biliyoruz. Şafak vakti, insanların çadırlarının nasıl yakıldığını biliyoruz. Şiddet uygulandığını biliyoruz. Mısır’da cadı avı varmış. Türkiye’de cadı avı yok mu? Sabah vakti insanların evleri basılmıyor mu? Facebook ve Twitter üzerinden hesaplar kontrol edilmiyor mu ” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin adının koyulamadığı bir süreçten geçtiğini belirten Muharrem İnce, “Biz bu ülkede barış olsun, kardeşlik olsun istiyoruz. Silahlar sussun istiyoruz. Çözüme evet diyoruz.Türkiye bir süreçten geçiyor. Adını bile doğru düzgün koyamayan bir hükümet bir sürecin içinde Türkiye’yi bir yere sürüklüyor. Adı önce Kürt açılımıydı sonra demokratik açılım oldu, Milli Birlik ve Kardeşlik projesi oldu, barış projesi oldu, çözüm projesi oldu. Adını bile doğru düzgün koyamadık. Çözüm olsun, barış olsun istiyoruz. Ancak çözülmeye hayır diyoruz. Açılımı saçılım haline getirdi bu hükümet. Hep birlikte şu soruyu sormamız lazım kendimize biz kürt sorunu çözer miyiz? Evet biz kürt sorununu çözeriz ama biz Kürdistan sorununu çözemeyiz” diye konuştu.

“Genel af yok, infaz yasasında değişiklik olacak”

Genel afın AK Parti’nin gündeminde olmadığını kaydeden Muharrem İnce, infaz yasasında değişiklik yapılacağını söyledi.

İnce, AK Parti’nin vatandaşları genel af yok söylemiyle kandırdığını ifade ederek, “Ayrıca dün başbakanın yaptığı bir açıklama var. ‘Genel af kesinlikle gündemimizde yok’ diyor.Çünkü yapacakları genel af değil, infaz kanununda değişiklik yapacaklar. Milleti böyle kandırıyorlar. Genel af derlerse serbest kalanlar konuşabilecek. Bugün tutuklu olanlarda korkmadan konuşabilecekler.İnfaz kanununda değişiklik yaptıklarında serbest bırakılsalar bile korkacaklar, tekrar içeri alınabiliriz diye. Şimdi diyor ki başbakan ‘Eylül’de olaylar olacak bedelini ödersiniz’ bu yapın demektir. Tahrik etmektir" şeklinde konuştu

 

İHA

kuçu kuçu
 // maliki
uuuuuşşt...
18 Ağustos 2013 Pazar 18:34
14:48
 // Ç
Mısır halkı darbeye karşı durup canlarını veriyorlar tukiyedeki görterilerin amacı milletin iradesini yıkmaktı. Yani mısırdaki gösterilerle türkiyedeki gösteriler artıyla eksi gibi farklı olaylar bunları birbirinden ayırmak o kadar zor deyil....
18 Ağustos 2013 14:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler