YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti Devlet Bahçeli'nin memleketinde nasıl birinci oldu?
AK Parti Osmaniye Milletvekili Suat Önal, AK Parti'nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de nasıl birinci olduğunu açıkladı. Önal "Osmaniye bölgesinde olumsuz bir ifade kullanmadık ve samimi çalışmalar etkili oldu" dedi.
AK Parti Devlet Bahçeli'nin memleketinde nasıl birinci oldu?
11 Kasım 2015 / 08:07 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 11:41

Kanal A'da yayınlanan, Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga ve Celal Kazdağlı'nın moderetörlüğünü yaptığı Son Durum programına konuk olan Önal,  AK Parti'nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'de nasıl birinci olduğunu şu cümlelerle anlattı: "Osmaniye bölgesi olarak seçim çalışmalarında MHP'ye karşı olumsuz bir ifade kullanmadık. Ancak bu milletimizin de hükümetsiz kalmaması gerektiğini bunun için 7 Haziran'dan sonra çıkan tabloda üzerine sorumluluk düşenlerinde sorumluluk alması gerektiğini defaatle vurguladık. Bizim hükümetimizin samimi çalışmalarını bahsettik."

Önal şöyle devam etti:

Osmaniye'deki AK Parti'ye oy vermeyen seçmenimizle karşılıklı saygımız ve sevgimiz hep devam etmiştir. Hükümet kurma çalışmalarında Cumhurbaşkanı'na yönelik yapılan eleştirilerde milletimiz tarafından olumlu karşılanmadı. MHP'nin Cumhurbaşkanı'nı hedef alarak söylediği sözleri tabanlarında karşılık bulmadı. 

MHP KAYBETTİ, AK PARTİ KAZANDI

7 Haziran seçimlerinde MHP yüzde 41 AK Parti ise yüzde 40 oy almıştı. 1 Kasım seçimlerinde AK Parti yüzde 46,5 oranına ulaştı. MHP ise yüzde 34'e düştü. Yani yüzde 6,5 artış sağladık. Onlar yüzde 7,5 oranında bir düşüş gösterdiler. Oy olarak 163 bin 335 bizim oyumuz var. MHP'nin de 115 bin olan oyu 95 bine düştü. 

GÜNEY BÖLGELERİNDE OY ARTIŞI

Sorumluluk alma noktasında AK Parti güney bölgelerinde özellikle MHP'nin oy oranın yüksek olduğu yerlerde iktidar ortağı olma beklentisi vardı MHP'nin tabanında. Bunu bulamayınca bu beklentileri karşılayabilecek partinin AK Parti olacağını istikrarı sağlayan partinin AK Parti olacağını halk gördü. 

OSMANİYE SEÇMENİNİN BEKLENTİSİ

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesini istiyor. Havaalanı yapılmasını ve terörle mücadele konusunda istekleri var. 

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Başkanlık sistemi olsaydı, Böyle bir seçimi 7 Haziranda yaşamış olsaydık, 5 aylık kayıp olan süreyi yaşamamış olacaktık. 7 Haziran sonrası hükümetin kurulamaması başkanlık sisteminin daha iyi anlaşılmasına sebep oldu. 

istekler makul ve haklı..
 // a
sayın önal osmaniyeli ak partiden terörle mücadele istiyor yapılıyor inşallah halledilecek organize sanayi bölgesinin genişletilmesi sizin yapacağınız sürekli başbakan ve bakana bu meseleyi aktarmak gündemlerine taşımak o meseleyide hallettimmi 2019 bahçeli aday olursa bir daha hiç seçilemez.....
11 Kasım 2015 Çarşamba 14:07
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler