YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti değişiklik için harekete geçti
AK Parti değişiklik için harekete geçti
12 Temmuz 2016 15:27
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İçtüzük değişikliği için çalışmaların başladığını belirterek, üç siyasi partinin grup başkanvekilleriyle görüşebileceklerini açıkladı.

Grup Başkanvekili Elitaş, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde  gazetecilerle sohbetinde, İçtüzük değişikliği için bugün, üç siyasi partinin grup  başkanvekilleriyle görüşebileceklerini belirterek, "Dört siyasi parti olmazsa  olmaz." ifadesini kullandı.

Gazetecilerin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Elitaş,Meclis'in bayram  nedeniyle verdiği aranın ardından, bugün itibariyle yeniden gündemine başladığını bildirdi.

"Önümüzde, Kurban Bayramı tatiline kadar çıkarmamız gereken yasalar var." diyen Elitaş, Meclis'in çalışma takvimine ilişkin, grup önerilerini bugün TBMM Genel Kurulu'na sunacaklarını kaydetti.

Mustafa Elitaş, Meclis'in üç hafta süreyle salı, çarşamba, perşembe ve  cuma günleri çalışmasını planladıklarını ifade ederek, bakanlar ve  milletvekillerinin programlarını buna göre yapmaları durumunda sağlıklı bir çalışma imkanına kavuşacaklarını anlattı.
 
80 maddenin üzerindeki yatırım ortamının iyileştirilmesiyle ilgili  tasarının üç bölüm halinde görüşüleceğini aktaran Elitaş, tasarıyı bu hafta sonuna kadar yasalaştırmayı planladıklarını ifade etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, gelecek hafta ve sonraki haftalarda  da uluslararası iş gücü piyasası ile ilgili tasarıyı gündeme alacaklarını belirtti.

33-34 oynamayı cenk koraydan dinlemiştim.
 // hursit dilaver
çok iyi olur tabi.önce 2 aylık istikşafi görüşmeler, peşinden 3 aylık revizyon görüşmeleri,daha sonra ortak noktalarda öteki partilerle süren 4 aylık çalışma.genel kurula gelmeden komisyondaki eksiklerin tamamlanması için 3 ay daha,sonra da önce o imzalasın kaprisi. sonun da seçime kalmış 4 ay..neyi değiştireceksiniz diye tepeden bir güzel fırça ve CHP içinde de aynen 60 maddesi kabul edilen ama gerçekleşmeyen anayasa maddelerinde olduğu gibi 33..33..34.34..demeye devam.(kayalık kenarı şarkısı...
12 Temmuz 2016 Salı 16:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler