YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti CHP zirvesinin ardından ilk açıklama
AK Parti, dokunulmazlıkların kaldırılması konusundaki son teklifini CHP ile görüştü.
AK Parti CHP zirvesinin ardından ilk açıklama
31 Mart 2016 / 16:27 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 16:28

Hazırlanan tasarıda, "Dokunulmazlık, savcılıklardan, mahkemelerden, Adalet Bakanlığı'ndan Başbakanlık'a Meclis Başkanlığı'ndan ve karma komisyona gelen fezlekelerle ilgili işletilmez. Yasa yürürlüğe girdikten 15 gün içerisinde dosyalar ilgili merciye gönderilir" denildi.

AK Parti'nin dokunulmazlıklarla ilgili son teklifini görüşmek üzere randevu istediği CHP'den olumlu yanıt geldi. İki partinin grup başkanvekilleri 14.30'da bir araya geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı görüşmenin ardından, "İdareye intikal etmiş olan tüm fezlekeler dahil bir düzenleme yapmış oluyoruz. Teklif tüm dosyaların yargıya sevkini kapsıyor. 

Biz tüm fezlekeler için dokunulmazlığı kaldırmayı önerdik. CHP'den ne zaman yanıt geleceği CHP grubuna aittir. Ümit ediyorum kısa zamanda yanıt vereceklerdir. Ne kadar dosya varsa hepsi komisyonlara intikal edecek ve 15 gün içerisinde yargıya gönderilecek." dedi.

CHP'li Özel'den ilk açıklama

Bize daha önce gelen tekliften farklı olarak Başbakanlık ve Adalet Bakanlığına intikal eden dosyalarında ele alınması var.

Parti sadece revize ettiği teklifi getirdi. 2 nokta da farklı düşünüyoruz. Çok vakit geçirmeden bu konudaki görüşümüz de AK parti'ye ileteceğiz.

Bizim dışımızda bir öneri geldiği için CHP nasıl bir tavır takınacağını değerlendireceğiz.

Yasanın çıktığı tarihe kadar tüm suçları kapsamalı

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler