YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti CHP ile dokunulmazlıkları görüşecek
AK Parti, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda revize ettiği öneriyi sunmak için CHP ile görüşecek.
Ak Parti CHP ile dokunulmazlıkları görüşecek
30 Mart 2016 / 17:04 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 18:04

AK Parti, dokunulmazlık dosyaları konusunda harekete geçiyor.

Alınan bilgiye göre, AK Parti MYK toplantısında dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği ele alındı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'ya ilettiği üç öneriden biri olan "Anayasa değişikliğinin tarihi itibarıyla, o tarihten önce işlenmiş ama fezleke düzenlenmemiş, parlamentoya intikal etmemiş suçlar ortaya çıktığında da bu suçlar dokunulmazlık kapsamının dışında kalmasın" görüşünü içeren 3. teklif "makul ve değerlendirilebilir" bulundu.

Olumsuz yanıtta öneri TBMM'ye sunulacak

AK Parti, daha önce diğer partilerle paylaştığı önerisini, TBMM'de bulunan dokunulmazlık dosyalarının yanı sıra savcılıklar, Adalet Bakanlığı ve Başbakanlıkta bulunan fezlekeleri de kapsayacak şekilde revize etti.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, revize edilen öneriyi CHP'ye iletecek. Bostancı'nın bugün ya da yarın CHP Grubu ile görüşeceği ifade edildi.

CHP'nin teklife "evet" demesi halinde, anayasa değişikliği teklifi için sürecin hızlı işletilmesi planlanıyor ancak CHP'nin olumsuz yanıt vermesi halinde AK Parti, vakit kaybetmeden önerisini TBMM Başkanlığına sunma kararı aldı.

AK Parti, tekliflerine resmi yanıt vermeyen HDP ve MHP ile görüşmeyecek.

 

AA

siz CHP ile hiç bir iş yapılamıyacağını anlamanız için menderesten başl
 // hursit dilaver
hep dedim ya, kalkmaması için neler yapalım toplantısı bu. daha önce de yazmıştım. hatta aynen bosnaya yardım söz konusu olunca 20 madde vardı. BOSNAYA NASIL YARDIM YAPAMAYIZ konusunda..bu da aynısı işte. ulan bir laf ettik nasıl altından kalkalım görüşmesi bu. aANAYASANIN DEĞİŞMESİNE İHTİYAÇ YOK dedi selin sayek bugün. dokunulmazlığın kalkmasına da gerek yok diye anlayın bunu. CHP ile yatağa girerseniz, üzülürsünüz.millete de hesap veremezsiniz. neydi o 7 hazirandaki RESTORASYON HÜKÜMETİ lafı...
30 Mart 2016 Çarşamba 23:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler