YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti bunu beklemiyordu!
AK Parti bunu beklemiyordu!
13 Ekim 2012 11:03
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişiklik teklifinin 367'nin altında bir oyla kabul edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliği teklifinin referandum eşiğinde kabul edilmesine ilişkin, ''Biz 367'nin üzerinde bir oyla geçmesini bekliyorduk. Ancak ortaya çıkan tablo parti yetkili kurullarında değerlendirilecek, ondan sonra bir karar verilir'' dedi.

Ergin, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ''6. Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı''nı ziyaret emek için geldiği Adana'da havalimanında Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Havalimanı çıkışında gazetecilerin ''yerel seçimlerin öne alınmasını öngören anayasa değişikliğinin oylanması'' ile ilgili sorusunu yanıtlayan Ergin, şunları söyledi:

''Sonuç beklediğimiz bir sonuç değil tabi. Biz 367'nin üzerinde bir oyla geçmesini bekliyorduk. Ancak ortaya çıkan tablo, parti yetkili kurullarında değerlendirilecek, ondan sonra bir karar verilir.'' aa
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler