YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti bu tarihte Arena'ya çıkıyor!
AK Parti bu tarihte Arena'ya çıkıyor!
13 Nisan 2015 07:28
Partisinin adaylarını 15 Nisan'da görkemli bir törenle kamuoyuna tanıtacak olan Başbakan Davutoğlu, '2023 Sözleşmesi'ni de açıklayacak.

Milletvekili adaylarını belirleyen AK Parti, propaganda sürecine odaklandı. Sandıktan 10'uncu defa zaferle ayrılmayı planlayan AK Parti, bir yandan da 15 Nisan'daki tarihi toplantıya hazırlanıyor. Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, milletvekili adaylarını Çarşamba günü Ankara Arena'da düzenlenecek görkemli bir törenle tanıtacak.

15 bine yakın kişinin katılımının beklendiği tanıtım toplantısında adaylar Adana'dan başlayarak alfabetik sıraya göre il il sahneye çıkacak. Tanıdım toplantısına İl ve ilçe başkanlarının yanı sıra gençlik ve kadın kolları da katılacak. Parti teşkilatının birlik ve beraberlik tablosu çizeceği organizasyonda, 3 dönem kuralına takıldıkları için listelerde yer alamayan 70 ismin de hazır bulunması planlanıyor. Aday tanıtımının ardından Başbakan Davutoğlu, “2023 Sözleşmesi” olarak adlandırdığı seçim beyannamesini kamuoyuna açıklayacak.

Beyannamede 'yeni Anayasa ve Başkanlık' vurgularının yanı sıra, 'çözüm süreci', 'paralel yapıyla mücadele', 'İslamofobi'ye karşı yürütülen çalışmalar', 'ekonomik dönüşüm', '2023 hedefleri', 'sosyal projeler', 'yeni medeniyet inşası ve bilinci' gibi detaylar yer alıyor.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler