YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"AK Parti bizleri örgütsüzleştirmeye çalışıyor"
"AK Parti bizleri örgütsüzleştirmeye çalışıyor"
19 Temmuz 2013 12:46
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Taksim Dayanışması’nın organize ettiği toplantıda AK Parti hükümetine yüklenerek, “ Taksim Dayanışması’nın içerisinde örgütler ve bireyler vardır. AK Parti hükümeti bizleri örgütsüzleştirmeye çalışıyor.” dedi.

Taksim Dayanışması, Hill Otel’de gözaltılar ve tutuklamalar ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya farklı kuruluş ve kurumlardan temsilciler katıldı. Her kurum ve kuruluştan temsilciler gözaltılar ve tutuklamalar ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Sahneye çıkan bir isim de BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel oldu.

Tuncel, AK Parti hükümetine yüklenerek, “Tarih boyunca bence en anlamlı kelime 'dayanışma' kelimesidir. İnsanların hep yanında olan bir kelimedir. Yan yana durabilmenin en anlamlı kelimesidir diye düşünüyorum. Haksızlığa, yoksulluğa, faşizme karşı durabilmenin ifadesi olan dayanışma günümüz açısından da çok önemli bir durum. Bu nedenle Taksim Dayanışması tarihsel bir geçmiş olarak kendisini burada ifade ediyor.

Biz yeni bir dünya istiyoruz. Taksim Dayanışması örgütlerinde, bireylerin de içinde bulunduğu bir yapıdır. Bugün AKP hükümeti bizleri örgütsüzleştirmeye çalışıyor. Şunu söylemek istiyorum eğer örgütlü bir güçsen geleceği kazanırsın. Eğer örgütsüzsen hiçbir şeysin. Bu nedenle ortaya çıkan bu eşitlik ve özgürlük talebini örgütlemek ve geleceği bu noktada kazanmanın önemli olduğunu ve Taksim Dayanışmasının içinde olduğunu söylemek istiyorum. Bu ülkenin Başbakan’ı kendi meydanlarında ki özgürlük taleplerini görmüyor. Mısır’da ki özgürlük taleplerini görüyor. Biz buradan ona çağrı yapıyoruz. Mısır Meydanı’ndaki talepler kadar burada ki talepleri de görün. “ ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler