YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti, aday adayı arayışlarını hızlandırdı
AK Parti, aday adayı arayışlarını hızlandırdı
AK Parti, aday adayı arayışlarını hızlandırdı
14 Aralık 2008 / 16:35 Güncelleme: 14 Aralık 2008 / 00:00

CHP’den Çankaya Belediyesi’ni almak isteyen AKP, aday adayı arayışlarını hızlandırdı. AKP’nin Çankaya için aday arayışı sürüyor. Popüler bir ismi aday göstermek isteyen AKP, el altından bazı isimlerle görüşerek adaylık teklifi götürüyor.


İktidar partisinin aday göstermek istediği iki önemli isim ’hayır’ cevabı verdi. AKP, Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan’dan sonra ANAP eski Genel Başkan Yardımcısı ve TED Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Pehlivanlı’ya “Çankaya adayımız olur musunuz?” teklifi götürdü. Pehlivanlı, ’okullarının kurumsallaştırılmasını’ gerekçe göstererek AKP’nin teklifini kabul etmedi.


Parti kulislerinde, televizyoncu Tayfun Talipoğlu’nun adı Çankaya için konuşulmaya başlandı. Özellikle Ankara teşkilatı ve bazı parti yöneticileri Talipoğlu’na teklif götürülmesini istiyor. Şu ana kadar adaylık teklifi yapılmadı. TRT’de program yapmaya başlayan Talipoğlu’nun adaylığına Erdoğan’ın da sıcak bakacağı konuşuluyor. Talipoğlu’nun ismi 2002 milletvekili ve 2004 yerel seçimlerinde de AKP’den adaylık için geçmişti.


Veli TOPRAK / Vatan

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler