YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti 3 önemli tüzük değişikliğine gidiyor
AK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu kongre salonunda önemli açıklamalar yaptı. Davutoğlu, AK Parti Kongresi'nde üç konuda önemli tüzük değişiklikleri yapılacağını açıkladı.
AK Parti 3 önemli tüzük değişikliğine gidiyor
12 Eylül 2015 / 14:12 Güncelleme: 12 Eylül 2015 / 14:21

AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi Ankara'da gerçekleştiriliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, kongrede konuşma yaptı.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun kongrede yaptığı konuşmada açıkladığı 3 önemli tüzük değişikliği:

Etik Kurulu kuruluyor 

"Bugün tüzüğümüzde bazı değişiklikler yapacağız. Her şeyden önce kurucu değerlerimizin bütün parti kitlelerine, teşkilatlara, belediyelere ve bütün parti kadrolarına yayılabilmesi için yeni bir kurul oluşturuyoruz, Siyasi Erdem Yönetim Kurulu. AK Parti bir siyasi erdemliler hareketi olarak başladı. Siyasi gücü alırken erdemle birleştirdik, hikmetle, irfanla birleştirdik. Şimdi de bu birleşmeyi kalıcı kılmak ve partimizin kadroları içinden gelen tecrübe birikimini yeni siyaset nesillerine aktarmak için Siyasi Erdem ve Etik Kurulu oluşturuyoruz" 

İki yeni Genel Başkan Yardımcılığı geliyor 

AK Parti Genel Başkanı veBaşbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerinin devamında şunları söyledi: 

"İki önemli genel başkan yardımcılığı daha kuruyoruz. Birisi, insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcılığı diğeri de şehir, çevre ve kültür işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı. Daha önce başka birimlerde deruhte edilen bu görevler, bugün başlı başına kendi birimlerini oluşturacak şekilde organize edilecekler

3 Dönem kuralı kalkıyor

Yine tüzüğümüzle birlikte, bu dönemin, 25'inci dönemin kısa olması sebebiyle 3 dönem kuralına bazı istisnalar getiriyoruz" 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler