YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti, 2002 yılından beri çözüm sürecinin içinde
AK Parti, 2002 yılından beri çözüm sürecinin içinde
16 Mart 2013 15:36
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ''AK Parti, 2002 yılından beri çözüm sürecinin içindedir ve çözüm süreci tam demokrasidir'' dedi.

 

Soylu, partisince Saray ilçesinde bir düğün salonunda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son 10 yılda büyük atılım içinde olduğunu söyledi.
 
Soylu, Türkler'in bin yıldır Anadolu'da barış ve kardeşlik içinde yaşadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
''Biz Anadolu'ya dün gelmedik. Tam bin yıldır bu topraklarda barış ve kardeşlik içinde yaşadık. Batılıların yaptığı gibi ülkeleri kendimize köle yapmadık. Mısır, bugün Akdeniz'de Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve İsrail'e önemli bir ders verdi. Türkiye'nin başarılı dış politikası sonucu Mısır, Akdeniz'de enerji çalışması yapmak isteyen İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimine 'Eğer Türkiye de enerji çalışmalarının içinde olursa bu sularda arama çalışması yapabilirsiniz' dedi. Bu Türkiye'nin başarısıdır.'' 
 
Türkiye'nin son 10 yılda ekonomik anlamda da büyük başarılara imza attığını bildiren Soylu, Türkiye'nin 36 milyar dolar olan ihracat rakamının 10 yılın sonunda 152 milyar 600 milyon dolar seviyesine çıktığını kaydetti.
 
 
Çözüm süreci
 
 
''Artık çocuklarımızın evlerine tabutta gelmesini istemiyoruz'' diyen Süleyman Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
 
''Yunanistan'da 1980 öncesinden bugüne devam eden bir terör kampı vardı. Burada yetişen teröristler, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde görev alıyorlardı. Başbakan Erdoğan, bu kampın kapatılmasını istiyordu. En son 4 Mart'ta Yunanistan Başbakanı'nın Türkiye ziyaretinde Başbakan Erdoğan, bu kampın kapatılmasını istedi. 8 Mart'ta da bu kamp kapatıldı. 
 
AK Parti, 2002 yılından beri çözüm sürecinin içindedir ve çözüm süreci tam demokrasidir. Çözüm süreci, dünyanın her yerine ay yıldızlı pasaportu kullanarak giriş yapmaktır. Çözüm süreci, Göktürk uydusu ile dünyanın her yerinde olmaktır. Kan mı devam etsin  Milyarlarca liramızı toprağa mı gömelim  Tarihi fırsat önümüzde. Çünkü buna inanan siyaset ve buna inanan bir kadro var.''
 
 
''2014 yılında kritik iki seçim bizi bekliyor''
 
 
Soylu, Türkiye'de 2014'te yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını anımsatarak, ''2014 yılında kritik iki seçim bizi bekliyor. Türkiye'de iki türlü seçim var. Biri dönüşüm seçimleri diğeri de sonuç seçimleri. Önemli olan dönüşüm seçimleridir. 2002'deki seçim de bir dönüşüm seçimidir'' diye konuştu.
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler